Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Čínská firma chce z pandího trusu vyrábět papírové kapesníky

Nejenže jsou čínské pandy velmi atraktivní turistickou podívanou, nyní se z jejich trusu budou vyrábět i papírové kapesníky. Stojí za tím správa přírodní rezervace, kde se pandy nacházejí. Její zástupci se rozhodli znovu použít pandí exkrementy a vytvořit z nich další produkty. Volba padla na výrobky na utírání nosu a jim podobné.

Pandí výkaly obsahují velkou část rostlinné složky, bohaté jsou především na bambus. Dospělý jedinec za den vyprodukuje zhruba deset kilogramů výkalů a současně po sobě zanechá více než padesát kilogramů rostlin, které nepoužil k přímé spotřebě.

Každý týden tak papírenská firma Sichuan Qianwei FengSheng sesbírá pandí výkaly a vytvoří z nich výrobky denní spotřeby. Pandí trus bude následně zpracován procesem o bezmála 60 krocích, díky nimž se na konci vyprodukují papírové kapesníky, ubrousky či toaletní papír.

„Je to opravdu netradiční výrobek. Asi bych to považoval spíš za vtip nebo výstřelek než jako věc určenou ke každodennímu používání. Ale pokud si najde svého kupce, tak proč ne,“ uvedl účetní Michal Hořák k nápadu prodeje netradičních produktů.

 

Zdroj: bbc.com

Související články

Nezařazené

V Nizozemsku recyklují toaletní papír. Mění ho v kvalitní materiál

Inspirace

V Istanbulu dostanete za plastové lahve jízdenku na metro

Byznys

Ekologické koše dokážou slisovat odpad na zlomek původní velikosti

Byznys

Pivovar vyrobil držák na plechovky, který nakrmí mořské ryby

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.