Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Čím potěšit na Vánoce? Tipy na dárky, které udělají zaručeně radost

2 minuty radosti
Ilustrační fotografie: Pixabay

Vánoce jsou za rohem, někteří Ježíšci už mají dárečky nakoupené, jiní ještě shánějí inspiraci. Rozhodli jsme se proto sepsat seznam tipů na dárky, které udělají zaručeně radost.

Hlavně klid a nohy v teple


Letos se všude skloňuje téma energetické krize. Slyšíme je neustále nejen z médií, ale i rozhovorů mezi lidmi. Téměř všichni řeší, jak ušetřit. Jak jsme již v několika článcích zmiňovali, pomůže, když se dobře oblečeme. V chladném počasí zahřeje zejména vlna. Kvalitní vlněné ponožky určitě letos potěší. Pokud chcete investovat více peněz, můžete mrknout i po vlněných svetrech. Doporučujeme vybrat spíše produkty z merino vlny, aby nekousaly a neškrábaly.

Přírodní svíčky

Tento tip na dárek potěší přírodu a všechny eko nadšence. Přírodní svíčky jsou skvělé v tom, že se do nich nepřidává parafín jako do těch klasických“, tudíž neobsahují ropu. K jejich výrobě se používají obnovitelné suroviny. Při pálení se tak nemusíte obávat škodlivých zplodin, jsou totiž zdravotně nezávadné. K atmosféře Vánoc se navíc jednoznačně hodí.

Ilustrační foto: Pixabay

Skutečný dárek

Podpořte ty, kteří to opravdu potřebují. Projekt Skutečný dárek od Člověka v tísni funguje už několik let. Jeho prostřednictvím můžete podpořit oblast, která je vám blízká. Třeba zbudování pumpy na vodu pro lidi, kterým voda chybí. Váš dar pomůže těm nejpotřebnějším, vy navíc získáte certifikát, který můžete věnovat jako dárek.

Sluníčkový kalendář

Honza Volf je jedním z umělců, se kterými se život nemazlil. Přesto mu nechybí radost, kterou šíří mezi ostatní. Každoročně mimo jiné vydává v Nakladatelství Jednoho autora kalendáře, které jsou veselé, plné sluníček a milých poučení do života.

Autorský článek Gabriely Brázdové

Související články

Zaručeně zlepší den

Stromy sázíme na tři sta let, chceme, aby to fungovalo dlouhodobě, říká Richard Krajník ze společnosti Sázíme Česko

Dočkáme se levnější vody? Češi snižují její spotřebu

Rekord: Astronomové objevili nejtěžší prvek, jaký byl kdy nalezen

Příčiny vážných dopravních nehod odhalí speciální aplikace

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Umění se správně ptát může do značné míry ovlivnit a proměnit naše životy. Špatné odpovědi totiž…