Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Chránění rybáci obecní se těší z nových hnízdišť na Novomlýnských nádržích

Zdroj fotografií: Povodí Moravy

Ohrožené ptactvo není Čechům lhostejné. Potvrzuje to Povodní Moravy, které opět rozšířilo plochy určené k zahnízdění chráněného rybáka obecného. Na střední nádrži vodního díla Nové Mlýny na Břeclavsku se podařilo vytvořit unikátní hnízdiště.

Na konci března se povedlo dokončit výstavbu opatření, která rozšířila hnízdní plochy z 22 a půl metru čtverečních na 46 metrů. „Navíc jsme vytvořili další novou plochu pro hnízdění v prostoru nájezdové rampy o ploše 31 metrů čtverečních. Hnízdní plocha je tak nyní více než trojnásobná,“ popsal ředitel pro správu povodí Antonín Tůma z Povodí Moravy. Je to dobrá zpráva pro ohrožené ptáky rybáky, kteří by se tak mohli vrátit do přírodní rezervace ve větším počtu.

Povodí Moravy zajišťuje správu, provoz a údržbu vodních toků a vodohospodářských objektů v povodí řeky Moravy. Spravuje mimo jiné téměř 11 tisíc kilometrů vodních toků, 29 významných nádrží, 15 malých vodních elektráren či 172 jezů.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Zájem o fotovoltaiku a tepelná čerpadla trhá v Česku rekordy

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Umělá inteligence pomáhá identifikovat přeživší holokaustu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Ve vzduchu poletují sněhové vločky, přes okno je vidět rozsvícený stromeček a uvnitř to voní po…