Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Chlupatá kulička přišla na svět v jihlavské zoo. Podívejte se, jak vzácný margay vypadá

Margay je vzácný druh kočkovité šelmy z Jižní Ameriky, kde obývá tropické deštné pralesy. Zdroj: Simona Kubíčková

Krásná zpráva přichází z jihlavské zoo. Tamní smečku rozšířilo nově narozené mládě vzácného margaye. Ten přišel na svět 14. října tohoto roku v době, kdy byla zoo uzavřena. Nyní už zvědavě prozkoumává okolí.

Brzy se u nového přírůstku začne projevovat typická hravost a zvědavost, podobně jako u většiny mláďat kočkovitých šelem. Návštěvníci zoologické zahrady kotě však zatím nespatří, protože tráví čas převážně v boxu v zázemí zoologické zahrady s maminkou Hervée. K vidění pro veřejnost je v areálu šelem jeho otec Yoro společně se sestrou jeho matky.

Elegantní kočkovitá šelma pochází z Jižní Ameriky. Žije především v korunách stromů v tropických deštných pralesech a opadavých listnatých lesech. V noci loví zejména zvířata žijící na stromech, krysy, myši, veverky, malé ptáky a bezobratlé. Jako jedna z mála kočkovitých šelem dokáže slézat ze stromu hlavou dolů.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.