Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Chlapec nocoval tři roky ve stanu, aby vybral miliony pro potřebné

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Mladý britský chlapec Max Woosey byl ochotný vzdát se svého komfortu, aby uctil památku zesnulého souseda a získal peníze pro místní hospic. Tři roky proto spal ve stanu. Díky tomu vybral potřebné finance, uvedl server Novinky.

Chlapec se rozhodl poprvé přenocovat ve stanu doma na zahradě 28. března 2020, když mu bylo deset let. Chtěl tak uctít památku souseda, který zemřel na rakovinu. Díky tomu vybral sto liber (zhruba 2 700 korun) pro místní hospic. Pro tento způsob vzdání holdu se rozhodl proto, že stan mu dal ještě za života právě nemocný soused. „Řekl mi, abych si s tím stanem užil dobrodružství,“ vysvětlil Max pozadí svého netradičního výkonu.

Chlapec si nakonec založil na sociálních sítích účet The Boy in the Tent (Kluk ve stanu), který záhy začal nabírat na popularitě a neunikl ani pozornosti různých institucí. Max si tak mohl například postavit stan v londýnské zoologické zahradě, na ragbyovém stadionu Twickenham, jenž je největší svého druhu na světě, a dokonce i na zahradě sídla britských ministerských předsedů v Downing Street 10, kde se setkal s tehdejším premiérem Borisem Johnsonem. Vedle počtu fanoušků rostla i suma na jeho dobročinném účtu. Když tedy po přesně třech letech stanování definitivně ukončil, byla na něm částka přesahující v přepočtu 19 milionů korun, která zamířila na účet hospicu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vědci nyní vyřešili, jak Mayové používali svůj 819denní kalendář

Rytina stará 15 tisíc let zaskočila archeology na Hladovém vrchu v Ostravě

Rozbitá kytara frontmana Nirvany Kurta Cobaina se prodala za 6 milionů dolarů

Už víme, z čeho se skládá Měsíc

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Život se s námi dost často nemazlí a klade nám do cesty nejrůznější zkoušky. Je jen na nás, jak je…