Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Chcete udělat dobrý skutek? Zapojte se do sbírky dárků Krabice od bot

Zdroj ilustrační fotografie: Pexels

Chcete na Vánoce udělat radost někomu, kdo by jinak možná ani žádný dárek pod stromeček nedostal? Zapojit se můžete do vánoční sbírky dárků Krabice od bot. Sbírka trvá do 6. prosince a letos bude nově pomáhat také dospělým. „Děti ohrožené chudobou potřebují naši pomoc víc než kdykoliv dřív a neméně potřebují podporu i jejich rodiče,“ uvedla manažerka sbírky Zdeňka Sobotová.

Vybrat vhodný dárek, zabalit ho do krabice od bot a na víko napsat věk a pohlaví dítěte či dospělého, pro něhož je dárek určený. Do sbírky, kterou pořádá organizace Diakonie, se může zapojit každý. Přičemž sběrná místa, kam lze dárek předat, jsou rozmístěna po celé republice.

V loňském roce se ve sbírce vybralo před 35 tisíc dárků. Zdroj: Facebook Krabice od bot

Novinkou je letos zaměření také na rodiče samoživitele, z nichž se mnoho dostalo kvůli pandemii koronaviru do tíživé situace. Kromě darování je pak možné pomoci také skrze benefiční e-shop Krabice od bot, kde mohou zájemci nakoupit drobné vánoční dárky pro své blízké a zároveň tím pomoci ohroženým dětem.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nechte se očarovat – brouk, který vypadá jako orchidej

Byl na Marsu oceán? Podle vědců ano

Čtyřdenní pracovní týden: Které země jej přijaly a jaké mají výsledky?

Z mimiky obličeje vědci zjistí, zda trpíte Parkinsonem

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Zastavit se a jenom být. Dokážete to? Zní to velice jednoduše, ale provedení v praxi se mnohdy…