Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Chcete udělat dobrý skutek? Zapojte se do sbírky dárků Krabice od bot

Zdroj ilustrační fotografie: Pexels

Chcete na Vánoce udělat radost někomu, kdo by jinak možná ani žádný dárek pod stromeček nedostal? Zapojit se můžete do vánoční sbírky dárků Krabice od bot. Sbírka trvá do 6. prosince a letos bude nově pomáhat také dospělým. „Děti ohrožené chudobou potřebují naši pomoc víc než kdykoliv dřív a neméně potřebují podporu i jejich rodiče,“ uvedla manažerka sbírky Zdeňka Sobotová.

Vybrat vhodný dárek, zabalit ho do krabice od bot a na víko napsat věk a pohlaví dítěte či dospělého, pro něhož je dárek určený. Do sbírky, kterou pořádá organizace Diakonie, se může zapojit každý. Přičemž sběrná místa, kam lze dárek předat, jsou rozmístěna po celé republice.

V loňském roce se ve sbírce vybralo před 35 tisíc dárků. Zdroj: Facebook Krabice od bot

Novinkou je letos zaměření také na rodiče samoživitele, z nichž se mnoho dostalo kvůli pandemii koronaviru do tíživé situace. Kromě darování je pak možné pomoci také skrze benefiční e-shop Krabice od bot, kde mohou zájemci nakoupit drobné vánoční dárky pro své blízké a zároveň tím pomoci ohroženým dětem.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.