Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Charitativní kolekce Dress for Love pomůže obětem domácího násilí

2 minuty radosti
Kolekce má upozornit na problém domácího násilí. Zdroj: archiv Prague Vintage Fair

Výtěžek z prodeje jedné z kolekcí šatů na festivalu Prague Vintage Fair dostane nezisková organizace Rosa, která pomáhá obětem domácího násilí. Charitativní kolekci s názvem Dress for Love mohou lidé navštívit a vydražit 26. a 27. září na Novoměstské radnici v Praze.

Renomované české návrhářky připravují na podzimní festival Prague Vintage Fair kolekci šatů, která má upozornit na problém domácího násilí. Helena Fejková, Ivana Follová, Zuzana Kubíčková a další návrhářky chtějí skrz organizaci Rosa podpořit týrané ženy. „V České republice zažívá násilí dvaatřicet procent žen. Najít důstojný způsob osvěty u problému domácího násilí není jednoduché,“ řekla ČTK organizátorka festivalu Tereza Schmoranz.

Inspirací pro kolekci Dress for Love přinesl organizátorkám film Kuchař zloděj britského režiséra Petera Greenawaye, ve kterém luxusní šaty symbolizují osvobození týrané ženy vlastním manželem. „Kolekce je pro nás i cenným módním experimentem, v němž se snoubí současná návrhářská tvorba a vintage móda, tedy dva různé aspekty udržitelné módy. Kromě toho, že si vážím nadšení návrhářek pro charitativní účel, těší mě také jejich zájem pracovat s originálními vintage prvky,“ dodala pro ČTK Schmoranz.

Vintage oblečení se používá pro označení jak nových oděvů, tak pro oděvy z dřívější doby. Nadšenci vintage módy styl obdivují především kvůli jedinečnosti kusů oblečení, kvalitě zpracování a ručnímu šití. Oblečení, které bylo vyrobeno před desítkami let, v sobě navíc nese odkaz historie i prvek recyklace, tedy princip trvale udržitelného rozvoje.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Nechce se vám cvičit a cítíte se provinile? Evoluční biologové mají vysvětlení, které vás uklidní

Móda, která nikdy neskončí na skládce. Český start-up mění svět oblečení(m)

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…