Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Američtí stěhováci pomáhají týraným osobám. Stěhují je zdarma

Stěhovací společnost se angažuje v mnoha dobročinných projektech. Zdroj: Facebook College Hunks Hauling Junk and Moving

Americká stěhovací společnost College HUNKS Hauling Junk & Moving v listopadu nabídla bezplatné stěhování osobám postiženým domácím násilím. Pomohla tak více než stovce týraných lidí v USA a Kanadě.

Cílem je podle spoluzakladatele společnosti Nicka Friedmana zviditelnit problém domácího násilí, který bývá často opomíjen. Nyní v době pandemie a nutnosti zdržovat se více doma přitom mohou být situace, kterým musí oběti čelit, náročnější a vážnější.

Zájemci o bezplatné stěhování by se měli nejprve obrátit na centra pro prevenci domácího násilí, která pak bezplatné stěhování se společností domluví. Již pět let podobnou službu ve Spojených státech nabízí i společnost Meathead Movers. Jen v minulém roce provedla stěhování zdarma v hodnotě 150 tisíc dolarů.

Kromě pomoci v oblasti domácího násilí poskytla stěhovací společnost v nynější situaci také nákladní vozidla pro přepravu lékařského vybavení, přemístění postelí a zboží z jedné nemocnice do druhé či na dodání vody zdravotnickým pracovníkům.

Zdroj: Good News Network

Související články

Zaručeně zlepší den

Putovní výstava fotografií na podporu lidí trpících ztrátou vlasů se přesouvá do Prahy

Lidé budou žít na Měsíci už v tomto desetiletí, očekává NASA

Teleskop Jamese Webba umožnil detailní výzkum atmosféry exoplanety mimo solární systém

Některá zvířata mají podobné zlozvyky jako lidé. Třeba dloubání se v nose

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Lákala vás někdy představa, že si prostě sbalíte batoh a vyrazíte na druhý konec světa? Autorka…