Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Cestující v Coloradu se podívala z okna vlaku – a našla pohřešovanou turistku

Ilustrační foto: Pixabay

Pohřešované turistce, která se během túry zranila, se podařilo na sebe upozornit… a tak se i zachránit. Její signály spatřila žena skrz okno vlaku, kterým cestovala, píše server CNN Travel.

Cestující jela 10. října po železnici Durango a Silverton v Coloradu, když v tom si všimla turistky, kterou zahlédla za oknem a upozornila průvodčího vlaku. Jednalo se o turistku z Nového Mexika, která se ztratila poté, co se vydala na túru po stezce Colorado Trail, uvedl úřad nouzového řízení okresu San Juan. Během cesty opustila vyznačenou stezku a zamířila podél břehu řeky Animas, kde naneštěstí upadla a zlomila si nohu. Podle úřadu strávila celé dvě noci zraněná v divočině.

„Je neuvěřitelné, že to přežila,“ řekla o turistce DeAnne Gallegosová, mluvčí úřadu v San Juan. „Neměla žádné jídlo, velmi málo vody, žádné velké vybavení pro přežití.“ dodala.

Ilustrační foto: Pixabay

Záchranná akce

Po druhé noci se jí podařilo najít dobře viditelné místo na břehu řeky a upozornila na sebe máváním provizorní vlajkou na právě projíždějící vlak. Dva zaměstnanci vlaku, kteří byli mimo jiné vyškolenými zdravotníky, se vydali k turistce a zůstali s ní, dokud nedorazil záchranný tým.

Záchranná akce nebyla jednoduchá. Pátrací a záchranný tým dorazil na místo vrtulníkem a pomocí lan přepravil zraněnou turistku přes řeku. Vrtulník poté dopravil pacientku do nedaleké nemocnice.

„Další osoba v nouzi byla úspěšně přivedena domů díky týmové práci a spolupráci,“ uzavírá mluvčí úřadu tento napínavý příběh se šťastným koncem.

Zdroj: CNN Travel

Související články

Zaručeně zlepší den

Které evropské státy jsou nejmenší? Česko se k nim rozlohou neblíží ani zdaleka

Víme, která města dělají svět lepším

Každá situace může být lekcí, která přináší nové poznání, říká ředitelka chráněné dílny Vlasta Urbanová

Nejlepším přítelem člověka byla dříve liška, zjistili vědci

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Zastavit se a jenom být. Dokážete to? Zní to velice jednoduše, ale provedení v praxi se mnohdy…