Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Cestující v Coloradu se podívala z okna vlaku – a našla pohřešovanou turistku

Ilustrační foto: Pixabay

Pohřešované turistce, která se během túry zranila, se podařilo na sebe upozornit… a tak se i zachránit. Její signály spatřila žena skrz okno vlaku, kterým cestovala, píše server CNN Travel.

Cestující jela 10. října po železnici Durango a Silverton v Coloradu, když v tom si všimla turistky, kterou zahlédla za oknem a upozornila průvodčího vlaku. Jednalo se o turistku z Nového Mexika, která se ztratila poté, co se vydala na túru po stezce Colorado Trail, uvedl úřad nouzového řízení okresu San Juan. Během cesty opustila vyznačenou stezku a zamířila podél břehu řeky Animas, kde naneštěstí upadla a zlomila si nohu. Podle úřadu strávila celé dvě noci zraněná v divočině.

„Je neuvěřitelné, že to přežila,“ řekla o turistce DeAnne Gallegosová, mluvčí úřadu v San Juan. „Neměla žádné jídlo, velmi málo vody, žádné velké vybavení pro přežití.“ dodala.

Ilustrační foto: Pixabay

Záchranná akce

Po druhé noci se jí podařilo najít dobře viditelné místo na břehu řeky a upozornila na sebe máváním provizorní vlajkou na právě projíždějící vlak. Dva zaměstnanci vlaku, kteří byli mimo jiné vyškolenými zdravotníky, se vydali k turistce a zůstali s ní, dokud nedorazil záchranný tým.

Záchranná akce nebyla jednoduchá. Pátrací a záchranný tým dorazil na místo vrtulníkem a pomocí lan přepravil zraněnou turistku přes řeku. Vrtulník poté dopravil pacientku do nedaleké nemocnice.

„Další osoba v nouzi byla úspěšně přivedena domů díky týmové práci a spolupráci,“ uzavírá mluvčí úřadu tento napínavý příběh se šťastným koncem.

Zdroj: CNN Travel

Související články

Zaručeně zlepší den

Daruj Kelímek! Dobročinný projekt vybral bezmála tři miliony korun

Nová digitální nomádská víza usnadní život a práci ve Španělsku

Elektromobily by mohly být udržitelnější. Pomůže změna výroby autobaterií

Unikátní projekt Sanitka přání bude plnit touhy lidí v Praze a Středočeském kraji

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Zastavit se a jenom být. Dokážete to? Zní to velice jednoduše, ale provedení v praxi se mnohdy…