Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Český zámecký hotel je osmý nejlepší na světě

Takhle vypadají interiéry osmého nejlepšího zámeckého hotelu na světě. Zdroj: archiv Chateau Herálec

V žebříčku, který sestavil cestovatelský server TripAdvisor, se český zámecký hotel Chateau Herálec dostal do desítky nejlepších zámeckých hotelů na celém světě. Tento luxusní pětihvězdičkový hotel ze 13. století se na základě hodnocení uživatelů umístil na osmém místě. První místo žebříčku obsadil skotský Fonab Castle Hotel a druhé německý Burghotel Auf Schönburg.

Největší cestovatelský web TripAdvisor sestavuje na základě zkušeností a osobních dojmů cestovatelů z celého světa žebříčky nejlepších hotelů, zoo, ostrovů i památek. V nedávné době autoři webu zveřejnili uživateli nejlépe hodnocené zámecké hotely, přičemž osmé místo získal Chateau Herálec nacházející se uprostřed nedotčené přírody na Vysočině.

„Moc se z tohoto skvělého hodnocení těšíme, je to díky spokojenosti našich hostů, kterým děkujeme za přízeň a sympatie. Budeme určitě i dál dělat našim hostům radost a v dobrém je překvapovat drobnými detaily, aby se na místě, kam se vydají odpočívat, cítili výjimečně a pohodlně. Navíc vnímáme zveřejněný žebříček i jako velkou poctu historické tradici Čech a možnost ještě víc objevovat nádherný kraj, jakým Vysočina bezesporu je,“ řekla pro Vysočina News ředitelka hotelu Alexandra Kasperová.

První tři místa putovala do Evropy, a to konkrétně do Skotska, Německa a Itálie. Na prvním místě se umístil Fonab Castle Hotel na březích skotského jezera Loch Faskally, na druhém místě Burghotel Auf Schönburg v Německu a na třetí příčce skončil italský hotel Castello di Sinioof.

Související články

Zaručeně zlepší den

Ve vesmíru možná existuje další oceán, zjistili vědci

Práce z domova má výrazný ekologický přínos, ukazuje studie

Vůně způsobuje závislost na Disneylandu

Bhútán hlásí navýšení počtu sněžných levhartů o 40 procent

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty. Tereza Ramba promlouvá do duše všem Dobrodruhům

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty. Tereza Ramba promlouvá do duše všem Dobrodruhům

Láska je. Věta, která vystihuje životy nás všech. Protože láska je všechno, jak by řekla Tereza…