Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Český zámecký hotel je osmý nejlepší na světě

Takhle vypadají interiéry osmého nejlepšího zámeckého hotelu na světě. Zdroj: archiv Chateau Herálec

V žebříčku, který sestavil cestovatelský server TripAdvisor, se český zámecký hotel Chateau Herálec dostal do desítky nejlepších zámeckých hotelů na celém světě. Tento luxusní pětihvězdičkový hotel ze 13. století se na základě hodnocení uživatelů umístil na osmém místě. První místo žebříčku obsadil skotský Fonab Castle Hotel a druhé německý Burghotel Auf Schönburg.

Největší cestovatelský web TripAdvisor sestavuje na základě zkušeností a osobních dojmů cestovatelů z celého světa žebříčky nejlepších hotelů, zoo, ostrovů i památek. V nedávné době autoři webu zveřejnili uživateli nejlépe hodnocené zámecké hotely, přičemž osmé místo získal Chateau Herálec nacházející se uprostřed nedotčené přírody na Vysočině.

„Moc se z tohoto skvělého hodnocení těšíme, je to díky spokojenosti našich hostů, kterým děkujeme za přízeň a sympatie. Budeme určitě i dál dělat našim hostům radost a v dobrém je překvapovat drobnými detaily, aby se na místě, kam se vydají odpočívat, cítili výjimečně a pohodlně. Navíc vnímáme zveřejněný žebříček i jako velkou poctu historické tradici Čech a možnost ještě víc objevovat nádherný kraj, jakým Vysočina bezesporu je,“ řekla pro Vysočina News ředitelka hotelu Alexandra Kasperová.

První tři místa putovala do Evropy, a to konkrétně do Skotska, Německa a Itálie. Na prvním místě se umístil Fonab Castle Hotel na březích skotského jezera Loch Faskally, na druhém místě Burghotel Auf Schönburg v Německu a na třetí příčce skončil italský hotel Castello di Sinioof.

Související články

Univerzita Palackého patří mezi elitní vysoké školy světa

Nejlepší česká regionální univerzita je ve Zlíně

Byznys

Český zpracovatelský průmysl si podle Evropské unie vede dobře

Byznys

TripAdvisor skončí s prodejem atrakcí ubližujících zvířatům

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.