Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Český zámecký hotel je osmý nejlepší na světě

Takhle vypadají interiéry osmého nejlepšího zámeckého hotelu na světě. Zdroj: archiv Chateau Herálec

V žebříčku, který sestavil cestovatelský server TripAdvisor, se český zámecký hotel Chateau Herálec dostal do desítky nejlepších zámeckých hotelů na celém světě. Tento luxusní pětihvězdičkový hotel ze 13. století se na základě hodnocení uživatelů umístil na osmém místě. První místo žebříčku obsadil skotský Fonab Castle Hotel a druhé německý Burghotel Auf Schönburg.

Největší cestovatelský web TripAdvisor sestavuje na základě zkušeností a osobních dojmů cestovatelů z celého světa žebříčky nejlepších hotelů, zoo, ostrovů i památek. V nedávné době autoři webu zveřejnili uživateli nejlépe hodnocené zámecké hotely, přičemž osmé místo získal Chateau Herálec nacházející se uprostřed nedotčené přírody na Vysočině.

„Moc se z tohoto skvělého hodnocení těšíme, je to díky spokojenosti našich hostů, kterým děkujeme za přízeň a sympatie. Budeme určitě i dál dělat našim hostům radost a v dobrém je překvapovat drobnými detaily, aby se na místě, kam se vydají odpočívat, cítili výjimečně a pohodlně. Navíc vnímáme zveřejněný žebříček i jako velkou poctu historické tradici Čech a možnost ještě víc objevovat nádherný kraj, jakým Vysočina bezesporu je,“ řekla pro Vysočina News ředitelka hotelu Alexandra Kasperová.

První tři místa putovala do Evropy, a to konkrétně do Skotska, Německa a Itálie. Na prvním místě se umístil Fonab Castle Hotel na březích skotského jezera Loch Faskally, na druhém místě Burghotel Auf Schönburg v Německu a na třetí příčce skončil italský hotel Castello di Sinioof.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vyšetření, které zachraňuje tisíce životů. Rakovinu tlustého střeva lze včas zachytit a vyléčit

Byl Tyrannosaurus rex obr? Mohl být mnohem větší, než si vědci dosud mysleli

Putovní výstava fotografií na podporu lidí trpících ztrátou vlasů se přesouvá do Prahy

Lidé budou žít na Měsíci už v tomto desetiletí, očekává NASA

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Horolezec tělem i duší. Marek Holeček jde ve své nové knize až na dřeň

Inspirace z knihovny: Horolezec tělem i duší. Marek Holeček jde ve své nové knize až na dřeň

Jeden z nejlepších horolezců současnosti Marek Holeček je charakteristický svým živelným projevem,…