Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Český start-up Plugpo zaplnil díru na trhu. Sklízí úspěch na festivalech

Český start-up půjčuje powerbanky na festivalech. Zdroj: Archiv Plugpo.com

Vybitý telefon je noční můrou všech festivalových návštěvníků. Díky projektu dvou českých mladíků, kteří půjčují powerbanky, je však obavám z prázdných baterií konec. V loňském roce s jedním stánkem navštívili osm festivalů a nabili telefony více než 4 500 lidem. Letos se jich chystají obsloužit až dvakrát více.

Ať už telefon používáte pro zaznamenávání a sdílení zážitků, nebo si jen chcete zajistit odvoz domů, vybitá baterie není nic, o co byste na festivalu stáli. Dva mladí podnikavci Marian Vařecha a Stanislav Dulina paradoxně nikdy žádný festival nenavštívili. Přesto se rozhodli chytit se příležitosti a založili Plugpo – půjčovnu nabitých powerbank.

Když Stanislav pracoval v autobazaru a převážel auta mezi pobočkami, měl díky spuštěné navigaci a hudbě na pozadí během cest neustále vybitý telefon. Adaptéry do autozapalovačů v převážených automobilech zapomínal, a přestože tento spontánní dárek určitě udělal několika zákazníkům radost, jeho problém to nevyřešilo. Jednou pak v hospůdce u piva pronesl „Nejlepší by bylo půjčit si na benzince za Brnem nabitou powerbanku a před Prahou mít možnost ji zase vrátit.“ A tak to vlastně celé začalo.

„Výměnou za vratnou zálohu získáte plně nabitou powerbanku. Váš telefon tak bude opět připravený na spoustu dalších vzpomínkových fotek, videí a instagramových postů či na zběsilé nahánění kamarádů, kteří se vám ztratili v hučícím kotli plném poskakujících lidí,“ vysvětluje proces půjčování powerbank na festivalech Marian Vařecha. Půjčení powerbanky stojí však nejen vratnou zálohu, ale také částku, kteří autoři projektu trochu netransparentně popisují jako „to, co dáte za jedno až dvě piva“ – tipujeme tedy kolem 50 korun.

Letos již fungovaly stánky s nabíječkami na festivalech Votvírák či Masters of Rock. Léto a festivalová sezóna však ještě nekončí. Na Plugpo se tak můžete spolehnout i na legendárním Mácháči nebo Hip Hop Kempu.

Svého podnikavého ducha dvojice mladíků nezapře, a tak rozhodně neusíná na vavřínech. „V budoucnu se nehodláme omezovat jen na festivaly, ale plánujeme obsadit i konference či veletrhy. Spokojenost a pochvalné recenze uživatelů nám také poskytly hnací motor k dalšímu rozvoji služeb. Ty jsme rozšířili například o brandované powerbanky na klíč,“ netají se svými úspěchy zakladatelé.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nový druh ještěra vědci pojmenovali Iron Maiden

Jubilejní 15. ročník Equal Pay Day zaznamenal rekordní účast

Češi stále častěji pěstují vlastní zeleninu na zahrádkách

Čeští vědci potvrdili novou formu magnetismu

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nahlédněte do zákoutí dnešních vztahů. Příběhy Kláry Haunerové napsal sám život

Inspirace z knihovny: Nahlédněte do zákoutí dnešních vztahů. Příběhy Kláry Haunerové napsal sám život

Životy mileniálů nejsou jednoduché. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že jde především o zábavu…