Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Český snímek Rodinný film uspěl na festivalu v Tokiu

zdroj - endorfilm

Rodinný film od režiséra Olma Omerzu zaujal porotu na Mezinárodním filmovém festivalu v Tokiu a odnesl si Cenu za nejlepší umělecký přínos.

Film, ve kterém v hlavních rolích září například Karel Roden, Vanda Hybnerová či Jenovéfa Boková, předčil dalších přibližně dvacet soutěžních děl a ohromil porotu vedenou režisérem Bryanem Singerem. V České republice budou moci diváci film zhlédnout v polovině prosince letošního roku.

„Na úspěch Rodinného filmu jsme hodně pyšní. Poslední český film, promítaný na zdejším festivalu, byl Kolja v roce 1996,“ řekl na tamní tiskové konferenci producent filmu Jiří Konečný ze společnosti Endorfilm. Rodinný film vznik díky mezinárodní koprodukci České republiky, Německa, Slovinska, Francie a Slovenska, přičemž je natočený v češtině a s českými herci. Ocenění z Tokia není prvním úspěchem snímku – například ho porota zařadila již do soutěžní sekce New Directors na festivalu v San Sebastianu.

Film vypráví příběh jedné rodiny, kterým prázdninová dovolená obrátí život vzhůru nohama. Rodiče dětí se vydávají na vysněnou plavbu oceánem a zanechávají doma dvě dospívající děti. Ti si nově nabytou svobodu užívají až do doby, kdy se jim rodiče z plavby přestanou ozývat, jelikož se jejich loď při bouři převrátí. Dospívající děti tak musí řešit nastalé problémy bez pomoci ostatních. Na to, jak celá zápletka dopadne, si čeští diváci musí počkat do 10. prosince, kdy vstoupí Rodinný film do kin.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Novinka v léčbě cukrovky. Horké koupele mají dobrý vliv na krevní tlak i obezitu

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.