Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Český projekt pořádá koncerty vážné hudby i v obývácích

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: FB Vážný zájem

Proč by se měl zážitek s poslechem živé klasické hudby spojovat jen s prostorem divadla a výjimečnou příležitostí? Díky projektu Vážný zájem je možné si vážnou hudbu vychutnat naživo skoro kdykoliv a kdekoliv.

„Naším cílem je podpořit zájem o vážnou hudbu a spojit lidi, kteří by se jen tak nepotkali,“ uvádějí zakladatelé projektu. Veřejnosti umožňují užít si koncert z pohodlí domova v termínu, který se jim samotným hodí. Pozvat mohou rodinu, přátele, ale i sousedy.

Uspořádat u sebe doma koncert není nic složitého, projekt propojí pořadatele s hudebníky, pro všechny má navíc připravenou příručku, která zajistí hladký průběh ve všech ohledech. Dosud se domácí koncerty konaly pouze příležitostně, brzo je ale Vážný zájem rozjede celoročně, a to i díky crowdfundingové podpoře.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.