Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Česko se chlubí druhou nejnižší nezaměstnaností v EU

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Dle nejnovějších výsledků statistického úřadu Eurostat dosáhla v červenci míra nezaměstnanosti v České republice 5,1 procenta. Česko se tak umístilo v žebříčku nejnižší nezaměstnanosti na druhém místě. První příčku obsadilo Německu se 4,7 procenty a společně s Českem za ním následovala Malta s 5,1 procenty.

Obecně se míra nezaměstnanosti v Evropské unii snižuje. Zatímco loňský červenec bylo bez zaměstnání průměrně 10,2 procent obyvatel, v současné době jich je pouze 9,5 procent. K pomyslným vítězům s nejnižší mírou patří Německo, Česká republika a Malta. Na opačném konci žebříčku se umístilo Řecko s 25 procenty a Španělsko s 22,2 procenty.

V porovnání s předchozím rokem míra nezaměstnanosti klesla ve 23 členských státech Evropské Unie, ve třech se zvýšila a stabilitu si udržela v Belgii a Rumunsku. Největší pokles zaznamenali obyvatelé Bulharska (z 11,5 procenta na 9,4 procenta), Španělska (z 24,3 procenta na 22,2 procenta) a Řecka (z 27 procent na 25 procent). Na druhou stranu zvyšující se nezaměstnanost momentálně řeší ve Finsku, Francii a Rakousku.

Statistikové také uvedli počty nezaměstnaných mladých lidí pod 25 let. V celé Evropské Unii jich bez práce žije asi 4,6 milionu a z toho tři miliony v eurozóně. Průměrně je nezaměstnanost mladých v Evropské unii 20,4 procenta, přičemž přímo v Česku se jedná o 13,4 procenta lidí. Počet mladých nezaměstnaných každým rokem klesá.

Související články

Byznys

Největší česká farma pojme na tisíc krav

Byznys

Británie zažívá nejnižší nezaměstnanost od zavedení britských statistik

Ze světa

Dlouhodobě nezaměstnaným má pomoci koučování

Byznys

Nezaměstnaných je v Česku čím dál tím méně

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.