Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dlouhodobě nezaměstnaným má pomoci koučování

Co si vzít na sebe, jak se chovat, čeho se vyvarovat při přijímacích pohovorech na novou práci rozproudí krev v žilách asi každého z nás. Co ale dělat, pokud vás pracovní interview čeká již po několikáté za sebou, a nebo jste již prošli tolika neúspěchy, že z vás energie ucházet se o nový post jaksi vyprchala? Tento problém řeší po celém světě tisíce lidí. V Londýně nyní rozjeli program za 11 milionů liber, který má pomoci zhruba 4 tisícům nezaměstnaných najít si nové zaměstnání.  

Lidem, kteří jsou dlouhodobě bez práce, bude poskytnuta rada, jak vylepšit svůj životopis, jak se chovat při prvním setkáni s možným budoucím zaměstnavatelem, tak jako psychická pomoc jedincům, které marná snaha o nalezení práce takzvaně ,,srazila na kolena“. Nejen posílení sebevědomí, ale i rozšíření pracovních zkušeností bude umožněno každému, kdo je již více než dva roky bez práce.

Spolupráce vlády a místních úřadů by mohla pomoci rozvinout dostupnost veřejných služeb, které se pozitivně podepíší na stavu celé čtvrti. Starosta věří, že teď je ta pravá chvíle na hledání zaměstnání. Britská, tak jako česká ekonomika, začínají opět růst a je tedy jisté, že budou neustále vznikat nové pracovní pozice, které musí být někým naplněny. Teď je tedy ta pravá chvíle nebát se znovu odeslat svůj životopis a najít to správné zaměstnání.

 

Gabriela Dittrichová, redaktorka Pozitivních zpráv v Británii

Související články

Byznys

Největší česká farma pojme na tisíc krav

Byznys

Británie zaměstná matky s malými dětmi

Z domova

Armáda spásy pomáhá lidem bez domova najít si práci

Byznys

Pokles nezaměstnanosti v Česku pokračoval i v březnu

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.