Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

České vlaky zrychlují. Cestování by mělo být efektivnější

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Cestovat českým vlakem bylo donedávna za trest. Trasa Praha – Brno netrvala mnohdy avizované tři hodiny, ale protáhla se často až k pěti hodinám. Mohly za to v drtivé většině případů výluky. Nyní se však blýská na lepší časy. Cestování vlakem by mělo být rychlejší, uvedly Novinky.

V poslední době platilo, že popojíždět v koloně na D1 je pořád rychlejší, než jezdit vlakem. Oproti zahraničí, zejména západním zemím Evropy, to byla ostuda. Například cesta z francouzské Lille vlakem do Paříže dlouhá asi 225 kilometrů trvá hodinu. Jenže tam nejezdí nechvalně proslulé české dráhy, ale TGV.

Dobrou zprávou je, že se České dráhy snaží o změnu. Nejen, že modernizují vlakové soupravy, ale železniční doprava na koridorech by se měla příští rok zrychlit dokonce až o desítky minut. České dráhy počítají se zkrácením jízdní doby mezi Prahou a jihem Čech, postupně by měly zrychlit také spoje z hlavního města na Moravu. „V jízdním řádu 2023 budeme pokračovat ve vylepšování naší nabídky v dálkové a v mezistátní dopravě, kterou chceme oslovit další zákazníky a nabídnout jim ekologickou alternativu k cestování auty nebo autobusy,“ uvedl Michal Krapinec, předseda představenstva a generální ředitel Českých drah. Zároveň v příštím roce spustí český dopravce nové linky do Vídně, Curychu nebo Rostocku. 

Zdroj: Novinky, České dráhy

Související články

Zaručeně zlepší den

Nejstarší hebrejská bible zamíří do dražby

Muži by měli močit vsedě. Je to lepší, tvrdí vědci

Montpellier zavádí bezplatnou dopravu: Kde jinde v Evropě můžete cestovat zdarma?

Objev v Moravském krasu. Nachází se tam další dosud nepoznané stovky metrů chodeb a jeskyně

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Zahrajte si na astronomy a najděte souhvězdí

Inspirace z knihovny: Zahrajte si na astronomy a najděte souhvězdí

Lidstvo odjakživa fascinují záhady a neprobádané věci. Nejspíš i proto naše čtenáře nejvíc baví…