Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Česká televize spouští nový kanál. ČT3 cílí na seniory

Zdroj fotografie: ceskatelevize.cz

Senioři. V této situaci nejohroženější část obyvatelstva, která navíc tráví celé dny doma, leckdy o samotě. Čas jim ode dneška může zpříjemnit nová stanice ČT3, která se zaměří právě na tuto cílovou skupinu. Vysílání bude mít prozatím provizorní charakter.

„Chceme v této těžké situaci sloužit další velké skupině našich diváků. Vysíláme už speciální vzdělávací bloky pro školáky a rodiče, a teď se zaměřujeme na nejzranitelnější skupinu populace, která tráví doma nejvíce času,“ uvedl generální ředitel České televize Petr Dvořák s odkazem na nové vzdělávací pořady pro děti a mládež.

Stanice bude vysílat denně v čase od devíti hodin do půl šesté odpoledne. Půjde o klidnou alternativu k ostatním kanálům, obsah bude přizpůsoben cílové skupině. „Chceme přinést divákům dobrou náladu a evokovat příjemné vzpomínky,“ doplnil Dvořák. Třemi základními pilíři bude výběr ze zlatého televizního fondu, tematické magazíny i základní informační servis, přičemž zpravodajství bude sdílené s ČT1 a ČT24. Součástí bude také nový lifestylový magazín Život na třetí, který přinese zajímavé informace, praktické rady a inspirativní témata. Díky ČT3 se na obrazovky po patnácti letech vrátí hlasatelky. Kanál naladí diváci v novém standardu DVB-T2.

Související články

Rozhovor

Ella Anita Smith: Plazi a obojživelníci jsou fascinující zvířata

Inspirace

Dnes je světový den štědrosti a dobrých skutků, jak jej strávíte vy?

Příroda a ekologie

Falconyterapie: I dravci mohou pomáhat

Příroda a ekologie

Ubývá přirozených dutin, pomozte netopýrům

Podpořte Pozitivní zprávy

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…

Zaručeně zlepší den

V Řecku objevili nejstarší známé dřevěné nástroje

Češi znovu objevují krásu dovolené doma

Na Sinaji objevili 10 tisíc let staré skalní umění

Hlas z hlubin minulosti: Vědci objevili 77 let ztracenou nahrávku velrybího zpěvu

Inspirativní rozhovor

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Umění se správně ptát může do značné míry ovlivnit a proměnit naše životy. Špatné odpovědi totiž…