Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Česká televize spouští nový kanál. ČT3 cílí na seniory

Zdroj fotografie: ceskatelevize.cz

Senioři. V této situaci nejohroženější část obyvatelstva, která navíc tráví celé dny doma, leckdy o samotě. Čas jim ode dneška může zpříjemnit nová stanice ČT3, která se zaměří právě na tuto cílovou skupinu. Vysílání bude mít prozatím provizorní charakter.

„Chceme v této těžké situaci sloužit další velké skupině našich diváků. Vysíláme už speciální vzdělávací bloky pro školáky a rodiče, a teď se zaměřujeme na nejzranitelnější skupinu populace, která tráví doma nejvíce času,“ uvedl generální ředitel České televize Petr Dvořák s odkazem na nové vzdělávací pořady pro děti a mládež.

Stanice bude vysílat denně v čase od devíti hodin do půl šesté odpoledne. Půjde o klidnou alternativu k ostatním kanálům, obsah bude přizpůsoben cílové skupině. „Chceme přinést divákům dobrou náladu a evokovat příjemné vzpomínky,“ doplnil Dvořák. Třemi základními pilíři bude výběr ze zlatého televizního fondu, tematické magazíny i základní informační servis, přičemž zpravodajství bude sdílené s ČT1 a ČT24. Součástí bude také nový lifestylový magazín Život na třetí, který přinese zajímavé informace, praktické rady a inspirativní témata. Díky ČT3 se na obrazovky po patnácti letech vrátí hlasatelky. Kanál naladí diváci v novém standardu DVB-T2.

Související články

Zaručeně zlepší den

Některá zvířata mají podobné zlozvyky jako lidé. Třeba dloubání se v nose

S kočkou se můžete dorozumívat přivřením očí

Nový druh pteosaura objevili výzkumníci na pobřeží Angoly

Vzniká centrum pro kontakt s mimozemšťany

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Ve vzduchu poletují sněhové vločky, přes okno je vidět rozsvícený stromeček a uvnitř to voní po…