Česká televize spouští nový kanál. ČT3 cílí na seniory

Zdroj fotografie: ceskatelevize.cz

Senioři. V této situaci nejohroženější část obyvatelstva, která navíc tráví celé dny doma, leckdy o samotě. Čas jim ode dneška může zpříjemnit nová stanice ČT3, která se zaměří právě na tuto cílovou skupinu. Vysílání bude mít prozatím provizorní charakter.

„Chceme v této těžké situaci sloužit další velké skupině našich diváků. Vysíláme už speciální vzdělávací bloky pro školáky a rodiče, a teď se zaměřujeme na nejzranitelnější skupinu populace, která tráví doma nejvíce času,“ uvedl generální ředitel České televize Petr Dvořák s odkazem na nové vzdělávací pořady pro děti a mládež.

Stanice bude vysílat denně v čase od devíti hodin do půl šesté odpoledne. Půjde o klidnou alternativu k ostatním kanálům, obsah bude přizpůsoben cílové skupině. „Chceme přinést divákům dobrou náladu a evokovat příjemné vzpomínky,“ doplnil Dvořák. Třemi základními pilíři bude výběr ze zlatého televizního fondu, tematické magazíny i základní informační servis, přičemž zpravodajství bude sdílené s ČT1 a ČT24. Součástí bude také nový lifestylový magazín Život na třetí, který přinese zajímavé informace, praktické rady a inspirativní témata. Díky ČT3 se na obrazovky po patnácti letech vrátí hlasatelky. Kanál naladí diváci v novém standardu DVB-T2.

Související články

Inspirace

Dobrovolnice v Nebrasce kolébají opuštěná miminka

Inspirace

Projekt Návštěvy potmě propojuje světy nevidomých a seniorů

Inspirace

Pardubické Senior taxi vyjede poprvé v červnu

Společnost

V Opavě se otevírá mozková posilovna a matematická pohotovost

Zaručeně zlepší den

Vědci objevili v krvi pacienta protilátku, která ničí koronavirus

Šije celá země. Česko tvoří roušky v době koronavirové

Česká pošta přepravuje zásilky s rouškami zadarmo

V ostravské zoo se po 10 letech narodilo mládě šimpanze

Inspirativní rozhovor

Tomáš Adamec

Přečtěte si příběh dvacetiletého studenta, který svým nadšením a pílí zlepšuje kvalitu života ve své obci.

Tomáš Adamec