Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Česká republika je 27. nejšťastnější zemí na světě

Zdroj: flickr.com

Podle nedávné studie výzkumníků z Columbijské univerzity v New Yorku je nejšťastnější zemí Dánsko, přičemž Česká republika se umístila na 27. příčce. Jednotlivé země hodnotí svojí pozici podle tzv. indexu štěstí, který zahrnuje například délku života, dostupnost zdravotní péče, svobodu rozhodování nebo hrubý domácí produkt na obyvatele. Přestože začátek žebříčku obsadily většinou bohaté státy, podle tvůrců studie přispívá ke štěstí státu spíše osobní svoboda a podpora společnosti.

Výzkumníci, kteří letos sledovali 157 států celého světa, studii pravidelně vypracovávají na zakázku OSN. Na prvních místech žebříčku se umístily hlavně severské státy v čele s Norskem, přičemž ani Česká republika neskončila špatně. Oproti roku 2013 si navíc polepšila o 12 příček a předstihla tak kupříkladu Francii nebo Španělsko. Na opačném konci tabulky se na druhou stranu nachází Burundi, Sýrie nebo Togo.

Pořadí v žebříčku:

Výstřižek

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: ČTK

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.