Česká filmová klasika nabízí téměř sto filmů ke zhlédnutí zdarma

Zdroj fotografií: Pixabay.com, YT printscreen

Už zase skáču přes kaluže, Kladivo na čarodějnice, Žebrácká opera, Kdo chce zabít Jessii nebo Krakatit. Tyto a další české filmové tituly je možné najít na youtube kanále Česká filmová klasika. Tam je lze také zhlédnout bez jakéhokoliv poplatku.

Česká filmová klasika nabízí výběr filmů od českých režisérů napříč 20. stoletím. Aktuálně je tam bezmála sto titulů, které navíc průběžně přibývají. Každý snímek je doplněn krátkou anotací stejně jako odkazem, pod kterým mohou diváci najít bližší informace. Filmy jsou dostupné v HD kvalitě, některé lze navíc zhlédnout s anglickými titulky. Licenci poskytl Národní filmový archiv, respektive Státní fond kinematografie.

Filmy jsou online už od předloňského prosince, nejde tak o reakci na současnou situaci. Věříme ale, že právě v těchto dnech přijde tento volně přístupný online archiv zvlášť vhod. Další tipy na online zábavu přinášíme zde.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Více kroků = delší život? Vědci přinesli nová zjištění o chůzi

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura