Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Černých pasažérů v brněnské městské dopravě ubývá

Zdroj fotografie: brno.cz

Počet cestujících brněnskou hromadnou dopravou bez platného jízdního dokladu se mírně snížil. Vyplynulo to z každoročních statistik Dopravního podniku města Brna. Ten v loňském roce přepravil více než 360 miliónů osob, černých pasažérů bylo odhaleno téměř šedesát tisíc.

„Počet neplatičů rok od roku mírně klesá, což je pozitivní. Tento pokles přikládám mimo jiné i podmíněným amnestiím, díky kterým si řada lidí místo zaplacení pokuty zakoupí předplatní jízdenku a prohřešek již neopakuje,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek. Klesl počet neplatících studentů, vzrostl naopak počet lidí starších čtyřiceti let cestujících bez jízdenky.

Jízdní doklady Brňanům kontroluje čtyřicet čtyři revizorů, převážně se jedná o muže. V loňském roce zkontrolovali více než 131 tisíc vozů. Mimo to je část z nich v posledních letech vyčleňována pro práci preventistů a informátorů při větších akcích a výlukách. „Občasné posílení skupiny preventistů o pracovníky přepravní kontroly se nám osvědčilo, pomáhají zejména ve velkých dopravních uzlech nebo při uzavírkách, jako například loni na podzim na Zábrdovické,“ uvedl vedoucí tarifního oboru DPMB Vít Prýgl.

Související články

Společnost

Počet černých pasažérů v brněnské MHD rok od roku klesá

Byznys

Od ledna budou moct Brňané využívat platební kartu jako šalinkartu

Byznys

Děti do deseti let budou v Brně cestovat MHD zdarma

Inspirace

Praha snižuje počet černých pasažérů, přidala i hravou kampaň

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.