Černých pasažérů v brněnské městské dopravě ubývá

Zdroj fotografie: brno.cz

Počet cestujících brněnskou hromadnou dopravou bez platného jízdního dokladu se mírně snížil. Vyplynulo to z každoročních statistik Dopravního podniku města Brna. Ten v loňském roce přepravil více než 360 miliónů osob, černých pasažérů bylo odhaleno téměř šedesát tisíc.

„Počet neplatičů rok od roku mírně klesá, což je pozitivní. Tento pokles přikládám mimo jiné i podmíněným amnestiím, díky kterým si řada lidí místo zaplacení pokuty zakoupí předplatní jízdenku a prohřešek již neopakuje,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek. Klesl počet neplatících studentů, vzrostl naopak počet lidí starších čtyřiceti let cestujících bez jízdenky.

Jízdní doklady Brňanům kontroluje čtyřicet čtyři revizorů, převážně se jedná o muže. V loňském roce zkontrolovali více než 131 tisíc vozů. Mimo to je část z nich v posledních letech vyčleňována pro práci preventistů a informátorů při větších akcích a výlukách. „Občasné posílení skupiny preventistů o pracovníky přepravní kontroly se nám osvědčilo, pomáhají zejména ve velkých dopravních uzlech nebo při uzavírkách, jako například loni na podzim na Zábrdovické,“ uvedl vedoucí tarifního oboru DPMB Vít Prýgl.

Související články

Společnost

Počet černých pasažérů v brněnské MHD rok od roku klesá

Byznys

Od ledna budou moct Brňané využívat platební kartu jako šalinkartu

Byznys

Děti do deseti let budou v Brně cestovat MHD zdarma

Inspirace

Praha snižuje počet černých pasažérů, přidala i hravou kampaň

Zaručeně zlepší den

Vědci objevili v krvi pacienta protilátku, která ničí koronavirus

Šije celá země. Česko tvoří roušky v době koronavirové

Česká pošta přepravuje zásilky s rouškami zadarmo

V České republice už fungují první rouškomaty

Inspirativní rozhovor

Tomáš Adamec

Přečtěte si příběh dvacetiletého studenta, který svým nadšením a pílí zlepšuje kvalitu života ve své obci.

Tomáš Adamec