Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ceny SDGs ocenily projekty přispívající k udržitelnosti

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Petr Klapper pro A-CSR

Boj proti plastu, lepší vzdělávání nebo odpovědná spotřeba. To jsou jen některá ze stěžejních témat spjatých s 2. ročníkem cen SDGs. Ceny se zaměřují na aktivity českých organizací, které jsou realizované v duchu udržitelného rozvoje.

Ocenění pro mladé leadery do 30 let si odnesl Filip Maleňák za svou aplikaci Záchranka. Ta pomáhá se zajištěním pomoci v nouzi, a to díky GPS lokalizaci velmi efektivně. Uspěla také společnost MIWA, která zajišťuje cestu zboží od výrobce až do prodejny bez odpadu. Cenu získal i program Skutečně zdravá škola, jenž usiluje o rozvoj zdravého a udržitelného stravování ve školních jídelnách.

„Ceny SDGs na konkrétních projektech ukazují, jakým směrem by se měla naše společnost ubírat, aby její rozvoj neprobíhal na úkor přírody ani sociální stability,“ uvedl ministr zahraničních věcí Martin Stropnický. Mezi dalšími oceněnými figuroval Siemens, SIRIRI a Ministerstvo zemědělství. Vítěze vybírala odborná porota i veřejnost.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.