Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Cenu Podnikavá hlava získal nápad recyklace plastů pro 3D tisk

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: FB Cena Podnikavá hlava

Využít zrecyklované plasty v odvětví 3D tisku. S takovou myšlenkou se Jakub Navařík přihlásil do soutěže Podnikavá hlava určené pro začínající i zkušené podnikatele. A mezi jedenáctkou finalistů vyhrál.

„Odpady jsou celosvětový problém, na jehož řešení se chci se svým projektem podílet. Chci se soustředit především na využití starých PET lahví pro výrobu náplně do 3D tiskáren,“ uvedl Navařík. Plastový odpad považuje za jednu z největších hrozeb současnosti, a proto se zaměřil právě na hledání jeho nového využití.

Druhé místo v soutěži obsadila Vladislava Závrská s projektem Knihář, který čtenářům umožňuje zachycovat osobní prožitky a růst společně s knihami. Za ní pak skončila Hana Dospivová s projektem sítě adiktologických ambulancí nazvaného Zkleceven. Pro vítěze byly připraveny finanční odměny, věcné ceny či konzultace. Soutěž pořádá Univerzita Palackého a za dobu její devítileté historie se do ní přihlásilo přes 330 účastníků.

Související články

Zaručeně zlepší den

Se sexuální výchovou je vhodné začít v předškolním věku, říká popularizátorka medicíny Jana Martincová

Hasiči budou používat rozšířenou realitu. Usnadní jim zásahy

Tenistky budou moci při Wimbledonu nosit tmavé oblečení. Kvůli menstruaci

Vyšetření, které zachraňuje tisíce životů. Rakovinu tlustého střeva lze včas zachytit a vyléčit

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Ve vzduchu poletují sněhové vločky, přes okno je vidět rozsvícený stromeček a uvnitř to voní po…