Cenu Podnikavá hlava získal nápad recyklace plastů pro 3D tisk

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: FB Cena Podnikavá hlava

Využít zrecyklované plasty v odvětví 3D tisku. S takovou myšlenkou se Jakub Navařík přihlásil do soutěže Podnikavá hlava určené pro začínající i zkušené podnikatele. A mezi jedenáctkou finalistů vyhrál.

„Odpady jsou celosvětový problém, na jehož řešení se chci se svým projektem podílet. Chci se soustředit především na využití starých PET lahví pro výrobu náplně do 3D tiskáren,“ uvedl Navařík. Plastový odpad považuje za jednu z největších hrozeb současnosti, a proto se zaměřil právě na hledání jeho nového využití.

Druhé místo v soutěži obsadila Vladislava Závrská s projektem Knihář, který čtenářům umožňuje zachycovat osobní prožitky a růst společně s knihami. Za ní pak skončila Hana Dospivová s projektem sítě adiktologických ambulancí nazvaného Zkleceven. Pro vítěze byly připraveny finanční odměny, věcné ceny či konzultace. Soutěž pořádá Univerzita Palackého a za dobu její devítileté historie se do ní přihlásilo přes 330 účastníků.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Kriticky ohrožení ptáci zahnízdili na moravských mokřadech

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura