Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Čech se stal mistrem světa. V jaké disciplíně zabodoval?

2 minuty radosti
Ondřej Cach. Foto: Microsoft Office Specialist World Championship

Jsme národem talentů. Toto tvrzení potvrzuje úspěch jednadvacetiletého studenta Ondřeje Cacha, který uspěl v celosvětovém klání a stal se mistrem světa v Excelu. Informoval o tom server Novinky.

Nejedná se o první ocenění, které Ondřej získal. V programech Microsoft Office se cítí jako doma, titul obdržel již podruhé. Minule uspěl v kategorii Microsoft Word, letos bodoval v Microsoft Excel a zvítězil nad milionem přihlášených studentů ze 60 zemí světa.

Globální soutěž Microsoft Office Specialist World Championship je pořádaná americkou společností Certiport, která testuje dovednosti v aplikacích Office. Tentokrát spočívala ve vypracování dvou projektů: prvního, při kterém se student musí na čas co nejvíce přiblížit danému zadání, a následně kreativnějšího projektu na určené téma, kde má student volnější ruku i více času. První projekt vyhodnocuje počítač, druhý odborná porota. Ondřej opět dokázal, že patří mezi špičku. Je to teprve druhý Čech, který si ze šampionátu přivezl zlato. V roce 2013 se vítězem stal Jiří Houžvička.

Zdroj: Novinky, Aktuálně

Související články

Zaručeně zlepší den

Byla vytvořena dosud nejdetailnější mapa centra paměti mozku

Zájem o fotovoltaiku a tepelná čerpadla trhá v Česku rekordy

Seznamte se s osobními strážci mladých stromů. Netopýři na ně nedají dopustit

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Horolezec tělem i duší. Marek Holeček jde ve své nové knize až na dřeň

Inspirace z knihovny: Horolezec tělem i duší. Marek Holeček jde ve své nové knize až na dřeň

Jeden z nejlepších horolezců současnosti Marek Holeček je charakteristický svým živelným projevem,…