Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Čech se stal mistrem světa. V jaké disciplíně zabodoval?

2 minuty radosti
Ondřej Cach. Foto: Microsoft Office Specialist World Championship

Jsme národem talentů. Toto tvrzení potvrzuje úspěch jednadvacetiletého studenta Ondřeje Cacha, který uspěl v celosvětovém klání a stal se mistrem světa v Excelu. Informoval o tom server Novinky.

Nejedná se o první ocenění, které Ondřej získal. V programech Microsoft Office se cítí jako doma, titul obdržel již podruhé. Minule uspěl v kategorii Microsoft Word, letos bodoval v Microsoft Excel a zvítězil nad milionem přihlášených studentů ze 60 zemí světa.

Globální soutěž Microsoft Office Specialist World Championship je pořádaná americkou společností Certiport, která testuje dovednosti v aplikacích Office. Tentokrát spočívala ve vypracování dvou projektů: prvního, při kterém se student musí na čas co nejvíce přiblížit danému zadání, a následně kreativnějšího projektu na určené téma, kde má student volnější ruku i více času. První projekt vyhodnocuje počítač, druhý odborná porota. Ondřej opět dokázal, že patří mezi špičku. Je to teprve druhý Čech, který si ze šampionátu přivezl zlato. V roce 2013 se vítězem stal Jiří Houžvička.

Zdroj: Novinky, Aktuálně

Související články

Podpořte Pozitivní zprávy

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…

Zaručeně zlepší den

Kréta má dvě nejkrásnější pláže světa

Tableta proti rakovině slinivky zdvojnásobila přežití pacientů

Tři spánkové návyky souvisí se stárnutím mozku, zjistili vědci

Záchranář vysvobodil čapí mládě z vlasce a odvezl ho na JIP

Inspirativní rozhovor

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.

Pozitivní kniha

Dějiny lidstva z pohledu žen v poutavé knize Femina Sapiens

Dějiny lidstva z pohledu žen v poutavé knize Femina Sapiens

Krásně barevná, a hlavně naučná kniha vytvořená pro mladé dívky. Zajímavé obrázky z historie…