Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Bývalý mariňák v důchodu pomáhá ve škole dětem a jejich učitelům

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Někteří lidé ani v důchodu nezahálejí. Hledají vyšší smysl. Něco, čím by mohli prospět nejen sobě, ale i společnosti, ve které žijí. Jedním z nich je i bývalý mariňák Dale Allers, který se rozhodl dobrovolně pomáhat ve škole. A aniž by byl s kýmkoliv ve školce spřízněný, najednou má 600 vnoučat, kteří ho každé všední ráno s úsměvem zdraví. Studenti ani učitelé mu neřeknou jinak než „děda Dale.“

„Zvedat dětem náladu a tvořit atmosféru pospolitosti je jedním z důvodů, proč tu jsem. Miluji děti a jejich úsměvy,“ říká Alers, který už osm let dobrovolně pracuje ve škole a do budoucna rozhodně neplánuje s dobrovolnictvím skončit. „Občas přijde a řekne, ať uděláme to nejlepší, co dokážeme. Vždycky nám tím zvedne náladu. A taky umí snad všechno spravit! Dělá ze školy lepší místo,“ říká studentka Madison Sackett.

Sedmdesátiletý Allers pomáhá dva dny ve třídách Marcii Powell a Megan Taylor. Přichází brzy, aby učitelkám uvařil čas, ve středu jim pomáhá s papírováním a obecně dělá cokoliv, co je potřeba. „Opravdu nevím, co bych si bez něho počala,“ říká Powell se smíchem. „Udělá vše, o co ho požádáme. A vždycky s úsměvem na tváři. Navíc má skvělý vztah s dětmi. Je to pro ně úžasný mužský vzor, což je důležité. Ve školce jich moc nemáme,“ dodává.

Allers začal pracovat ve škole prostřednictvím programu Gerontology Network of Grand Rapids za účelem přivýdělku ke svému příjmu. Organizace ho umístila do školy, kde rok pracoval a práci se studenty si zamiloval. Ve škole poté zůstal jako dobrovolník. „Prostě jsem nemohl odejít. Nedokázal bych už jen doma sedět a nemít co na práci. To nejsem já. Tady se můžu realizovat,“ uzavírá Allers.

Zdroj: www.goodnewsnetwork.org

Související články

Inspirace

Studenti a seniorky ozdobili olomoucký podchod malbami

Inspirace

Slepice pomáhají lidem v domovech pro seniory s osamělostí

Společnost

Český projekt umožní seniorům cestovat pomocí virtuální reality

Komunitní web sdružující opraváře otevřel v Praze i kamenné pobočky

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory

Opatrujte své duševní zdraví. Odborníci radí, jak o sebe pečovat v době epidemie