Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Brno ušetřilo 1,5 milionu korun. Dalo bydlení 50 rodinám bez domova

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Dollarphotoclub

Projekt Rapid Re-housing v Brně přinesl pozitivní výsledky. Pod jeho záštitou získalo 50 náhodně vybraných rodin v bytové nouzi městský byt se sníženým nájemným. Podle výzkumu Ostravské a Masarykovy univerzity se projekt městu finančně vyplatil. Ušetřilo se díky němu přibližně 1,5 milionu korun.

Rapid Re-housing přinesl dobro nejen městu díky finančním úsporám. Z vybraných padesáti rodin bylo po roce třicet devět z nich bez dluhů. Zlepšil se také zdravotní stav matek daných rodin. Drtivá většina rodin navíc proto po roce prodloužila s městem smlouvu o bydlení.

Projekt Rapid Re-housing stál 10 milionů korun. Z toho 9,5 milionu získalo město z evropských dotací. Zbytek uhradilo město Brno, Ostravská univerzita a IQ Roma Servis. Město Brno dle vypracované studie univerzit ušetřilo náklady za případnou ústavní péči o děti, azylové bydlení a možnou zdravotní péči v podobě výjezdů sanitek či hospitalizace. Dle průzkumu byla v rodinách také nižší nemocnost.

Zdroj: Česká televize

Související články

Zaručeně zlepší den

Tenistky budou moci při Wimbledonu nosit tmavé oblečení. Kvůli menstruaci

Vyšetření, které zachraňuje tisíce životů. Rakovinu tlustého střeva lze včas zachytit a vyléčit

Putovní výstava fotografií na podporu lidí trpících ztrátou vlasů se přesouvá do Prahy

Najdou deštné pralesy další zastání? Nová aliance má prosadit jejich větší ochranu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jóga pro holky ze Západu je barevným průvodcem na cestě k ženskému zdraví

Inspirace z knihovny: Jóga pro holky ze Západu je barevným průvodcem na cestě k ženskému zdraví

Jak se mít ráda? Jak o sebe prostřednictvím jógy pečovat? A jak sladit svou praxi s ženským cyklem?…