Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Brno poskytne druhou šanci starým, ale funkčním spotřebičům

Zdroj fotografie: Pixabay

Máte doma starou, ale funkční mikrovlnnou troubu, které se chcete zbavit? Nebo vám Ježíšek zkrátka přinesl novou a nevíte, co teď s tou původní? V Brně je možnost odevzdat tyto zánovní elektrospotřebiče na pomoc potřebným v azylových domech nebo jiných vybraných organizacích.

Projekt „Jsem zpět“, který si klade za cíl dát vybraným plně funkčním spotřebičům druhou šanci, spustila společnost ELEKTROWIN ve spolupráci s Brnem. Firma provozuje kolektivní systém pro zpětný odběr, oddělený sběr, zpracování, využití a odstranění elektrozařízení a elektroodpadu.

Jak bude projekt vypadat v praxi? Zpětně odebrané funkční spotřebiče majitelé dobrovolně darují a odvezou je na středisko odpadů. Shromážděné spotřebiče pak zkontroluje technik a u vybraných kusů zajistí odvoz a provedení odborné kontroly. Poté je předají na místo, kde budou zrovna nejvíce zapotřebí.

K uskutečnění projektu dojde na Sběrném středisku odpadů Vídeňská-Jílová, protože tam jsou prostory vhodné k shromažďování vybraných elektrospotřebičů. Vedení města si od opětovného použití výrobků slibuje především pozitivní dopad na životní prostředí snížením produkce odpadu a vytvoření nových pracovních míst. „Projekt také zpřístupňuje jinak nedostupné zboží lidem s nízkými příjmy, má tedy i aspekt sociální,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík.

Související články

Zaručeně zlepší den

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Jak se při nízké teplotě zahřát? Na alkohol zapomeňte

Umělá inteligence pomáhá identifikovat přeživší holokaustu

Země má stabilizační mechanismus. Udržuje ji obyvatelnou

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Jaká je smrt? Mnozí známe její podobu ze strašidelných příhod, kde byla obvykle popisovaná jako…