Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Brno poskytne druhou šanci starým, ale funkčním spotřebičům

Zdroj fotografie: Pixabay

Máte doma starou, ale funkční mikrovlnnou troubu, které se chcete zbavit? Nebo vám Ježíšek zkrátka přinesl novou a nevíte, co teď s tou původní? V Brně je možnost odevzdat tyto zánovní elektrospotřebiče na pomoc potřebným v azylových domech nebo jiných vybraných organizacích.

Projekt „Jsem zpět“, který si klade za cíl dát vybraným plně funkčním spotřebičům druhou šanci, spustila společnost ELEKTROWIN ve spolupráci s Brnem. Firma provozuje kolektivní systém pro zpětný odběr, oddělený sběr, zpracování, využití a odstranění elektrozařízení a elektroodpadu.

Jak bude projekt vypadat v praxi? Zpětně odebrané funkční spotřebiče majitelé dobrovolně darují a odvezou je na středisko odpadů. Shromážděné spotřebiče pak zkontroluje technik a u vybraných kusů zajistí odvoz a provedení odborné kontroly. Poté je předají na místo, kde budou zrovna nejvíce zapotřebí.

K uskutečnění projektu dojde na Sběrném středisku odpadů Vídeňská-Jílová, protože tam jsou prostory vhodné k shromažďování vybraných elektrospotřebičů. Vedení města si od opětovného použití výrobků slibuje především pozitivní dopad na životní prostředí snížením produkce odpadu a vytvoření nových pracovních míst. „Projekt také zpřístupňuje jinak nedostupné zboží lidem s nízkými příjmy, má tedy i aspekt sociální,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík.

Související články

Zaručeně zlepší den

Dinosauři měli taky pupík. Dokazují to nalezené fosílie

Údajně vyhynulý druh želvy byl nalezen na Galapágách

Chcete mít po práci čas i na sebe a svoji rodinu? Zkuste život v těchto světových městech

Vědci našli způsob, jak okamžitě extrahovat biopalivo z banánové slupky

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Pro Hanu Hindrákovou je Afrika osudná. Řadu let zde působila jako dobrovolník a v africkém…