Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Brno poskytne druhou šanci starým, ale funkčním spotřebičům

Zdroj fotografie: Pixabay

Máte doma starou, ale funkční mikrovlnnou troubu, které se chcete zbavit? Nebo vám Ježíšek zkrátka přinesl novou a nevíte, co teď s tou původní? V Brně je možnost odevzdat tyto zánovní elektrospotřebiče na pomoc potřebným v azylových domech nebo jiných vybraných organizacích.

Projekt „Jsem zpět“, který si klade za cíl dát vybraným plně funkčním spotřebičům druhou šanci, spustila společnost ELEKTROWIN ve spolupráci s Brnem. Firma provozuje kolektivní systém pro zpětný odběr, oddělený sběr, zpracování, využití a odstranění elektrozařízení a elektroodpadu.

Jak bude projekt vypadat v praxi? Zpětně odebrané funkční spotřebiče majitelé dobrovolně darují a odvezou je na středisko odpadů. Shromážděné spotřebiče pak zkontroluje technik a u vybraných kusů zajistí odvoz a provedení odborné kontroly. Poté je předají na místo, kde budou zrovna nejvíce zapotřebí.

K uskutečnění projektu dojde na Sběrném středisku odpadů Vídeňská-Jílová, protože tam jsou prostory vhodné k shromažďování vybraných elektrospotřebičů. Vedení města si od opětovného použití výrobků slibuje především pozitivní dopad na životní prostředí snížením produkce odpadu a vytvoření nových pracovních míst. „Projekt také zpřístupňuje jinak nedostupné zboží lidem s nízkými příjmy, má tedy i aspekt sociální,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Mladší o pět let? Podle vědců je možné omládnout díky speciálnímu cvičení

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.