Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Brno opět skrze dotace podpoří oživení nábřeží zdejších řek

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: brno.cz

Občané a spolky v Brně mají opět možnost získat od města finanční příspěvek na úpravu zdejších říčních nábřeží. Cílem je nejen místa oživit, ale i získat zájem občanů o jejich podobu.

„Chceme motivovat Brňany k zájmu o své nejbližší okolí a prostřednictvím podpory místních spolků pomáhat vytvářet atraktivní a živá nábřeží,“ uvedl k dotačnímu programu náměstek primátora Martin Ander. Podpořeny budou třeba projekty, které usilují o návrat společenského života zpět k řekám a také cíleně zdůrazňují jejich přírodní a ekologickou hodnotu.

Důraz se klade i na zapojení širší veřejnosti v rámci příprav či realizace projektu. Program se uskutečnil i letos, kdy město obdrželo celkem 5 žádostí, v rámci kterých rozdělilo přes milion korun.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.