Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Brno jako kolébka udržitelné módy. Značka ReBag šije kvalitní batohy ze starých riflí

2 minuty radosti
Tvůrci značky ReBag, Martin Humpolec a Tomáš Průša. Zdroj fotografie: David Vávra

Je originální, ekologická a navíc má sociální přesah, protože se na výrobcích podílí lidé z chráněných dílen. To je brněnská značka ReBag, za kterou stojí dva mladí muži, Martin Humpolec a Tomáš Průša. Jak sami uvádějí, jsou „černé ovce v davu bílých značek“.

Re-Taška z dílny Rebag. Zdroj: bagbag.cz

Atraktivita značky ReBag spočívá zejména v materiálech používaných pro výrobu jednotlivých produktů. Využívají totiž staré džíny, košile a pásy do aut, díky čemuž spadají do kategorie tzv. udržitelné módy. Textil pro výrobu získává ReBag prostřednictvím svého partnera TextilEco z Boskovic. Na kvalitu výrobků dohlížejí sami tvůrci – nesouhlasí totiž s využíváním lidí v rozvojových zemí za minimální mzdu, a proto je výroba zajištěna přímo v Brně. Příležitost k práci tak dostávají sociálně slabí a handicapovaní lidé.

Peněženka ReWallet. Zdroj: bagbag.cz

Co se týká nabídky, v různých barevných kombinacích a provedeních si můžete vybrat hlavně z designově zajímavých batohů, v nabídce ale najdete také minimalisticky laděné tašky, ledvinky a peněženky. Příznivci street kultury si přijdou na své koupí batohů vyrobených ve spolupráci s další brněnskou značkou Unlike Brand. A pokud byste si přáli ušít zcela originální batoh podle vlastních představ, nebo k jeho výrobě využít svoje staré džíny, i v tomto případě vám Martin s Tomášem vyjdou ochotně vstříc. 

Batoh ReBag ReBlue triple. Zdroj: bagbag.cz

Precizně zpracované výrobky značky ReBag můžete zakoupit buď na jejich e-shopu, nebo ve spřáteleném obchodě Foot Care na brněnském Kolišti. A nedivte se, pokud vám místo designového balení objednaný výrobek dorazí například v obyčejné krabici od ovoce či zeleniny, výrobci totiž usilují o ekologii v každém směru.

Související články

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

V USA přišli s unikátním chodítkem. Pomůže starším lidem s chůzí i rovnováhou

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.