Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Brněnská zoo otevřela pod Špilberkem ekologické středisko

Středisko je umístěné v atraktivním prostoru historické budovy pod hradem. Zdroj: archiv Zoo Brno

V centru Brna vzniklo středisko ekologické výchovy Hlídka, které slouží jak pro vzdělávání školáků, tak i jako centrum pro matky s dětmi. Od začátku července tak mohou návštěvníci při cestě na Špilberk spočinout ve zrekonstruovaném památkovém objektu, které otevřela brněnská zoologická zahrada.

„Středisko je umístěné v atraktivním prostoru historické budovy pod hradem. Chtěli bychom, aby sloužilo jako odpočinkové místo pro Brňany,“ uvedl pro Deník ředitel brněnské zoologické zahrady Martin Hovorka. Středisko slouží jako herna pro děti a v létě se stane zázemím pro příměstské tábory nebo přednášky s ekologickou tématikou.

„Budeme se věnovat například alternativním zdrojům energie nebo ekologickému hospodaření. Chceme děti směřovat už od útlého věku k pocitu spoluodpovědnosti za kvalitu životního prostředí,“ řekla vedoucí střediska Iva Trtíková. Před vchodem plánuje zoo postavit ještě velký dřevěný hrad s pískovištěm a v přilehlé zahradě vytvořit záhonky, kde budou moci matky s dětmi pěstovat bylinky a květiny.

Oprava střediska trvala asi dva a půl roku a stála pětatřicet milionů korun. Část peněz zaplatilo Brno, z větší části se přestavba financovala z dotací Evropské unie. Od začátku července mohou středisko lidé navštěvovat za poplatek třicet korun za dospělého s dítětem. Od podzimu se mohou návštěvníci těšit na výukové programy pro žáky základních škol. „Děti budou moci navštěvovat také různé kroužky. K dispozici je například vybavená dílna, kde se budou konat keramické kroužky,“ uzavřela Trtíková.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

On-line závěť si člověk nakliká do dvaceti minut, říká Jiří Štěpánek, zakladatel start-upu Goodbye, který mění české pohřebnictví

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Tajemství dlouhověkosti lidí z modrých zón. Jak si prodloužit život a zajistit pevné zdraví?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Snad každý chce mít hezké vztahy s partnerem, rodinou, přáteli a kolegy v práci. Ne vždy se nám to…