Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Brňané si ve středu města budou moct adoptovat kus zeleně

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: MČ Brno-střed

Rodiny, studenti, organizace či firmy, tedy vlastně kdokoliv, kdo má zájem, se může přihlásit do nového programu jihomoravské metropole. V něm městská část Brno-střed nabízí k adopci veřejnou zeleň.

„Stále je co vylepšovat a třeba malý květinový záhon dokáže rozsvítit celou ulici. Proto chceme zájemcům nabídnout možnost adoptovat si vybrané místo a pečovat o něj,“ vysvětlila místostarostka v Brně-střed Jasna Flamiková. Devízou programu je jeho oboustranná prospěšnost – zatímco město se dočká pomoci od občanů v údržbě zeleně, zájemci získají možnost pečovat o kus přírody i v centru města.

Podat žádost do programu je velmi jednoduché. Hlavní podmínkou je, aby vybraná zelená plocha – ať už jde o záhonek, stromořadí, nebo park – byla ve vlastnictví a správě Veřejné zeleně města Brna, Odboru životního prostředí ÚMČ Brno-střed nebo Brněnských komunikací. Radní připravují také transparentní účet pro ty, kdo by rádi městské zeleni pomohli alespoň finančně.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.