Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Brňané si ve středu města budou moct adoptovat kus zeleně

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: MČ Brno-střed

Rodiny, studenti, organizace či firmy, tedy vlastně kdokoliv, kdo má zájem, se může přihlásit do nového programu jihomoravské metropole. V něm městská část Brno-střed nabízí k adopci veřejnou zeleň.

„Stále je co vylepšovat a třeba malý květinový záhon dokáže rozsvítit celou ulici. Proto chceme zájemcům nabídnout možnost adoptovat si vybrané místo a pečovat o něj,“ vysvětlila místostarostka v Brně-střed Jasna Flamiková. Devízou programu je jeho oboustranná prospěšnost – zatímco město se dočká pomoci od občanů v údržbě zeleně, zájemci získají možnost pečovat o kus přírody i v centru města.

Podat žádost do programu je velmi jednoduché. Hlavní podmínkou je, aby vybraná zelená plocha – ať už jde o záhonek, stromořadí, nebo park – byla ve vlastnictví a správě Veřejné zeleně města Brna, Odboru životního prostředí ÚMČ Brno-střed nebo Brněnských komunikací. Radní připravují také transparentní účet pro ty, kdo by rádi městské zeleni pomohli alespoň finančně.

Související články

Zaručeně zlepší den

Česká firma přišla s revoluční metodou zpracování odpadu

Jak zabránit suchu v krajině? Podívejte se, jak originálně problém vyřešili na Šumavě

Napůl robot, napůl člověk. Chytrý oblek zvyší efektivitu práce

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.