Brňané se můžou těšit na desítky nových šalin i čekárnu na autobusovém nádraží u Grandu

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pexels

Dopravní podnik města Brna se v příštím roce chystá masivně investovat. Cestující se tak můžou těšit na desítky nových tramvají, trolejbusů i autobusů, elektrické informační tabule na každé zastávce nebo novou čekárnu na autobusovém nádraží u Grandu.

Jedním z nejzásadnějších projektů budoucích let je dokončení více než desetiletého programu šalin Vario a následné navázání projektu Tramvaj pro Brno. Během něho dopravní podnik vymění posledních čtyřicet dva tramvají typu K2 ze sedmdesátých a osmdesátých let za nové. Půjde o nízkopodlažní a klimatizované vozy typu EVO, technici dopravního podniku je smontují přímo v dílnách DPMB. Kromě tramvají nakoupí dopravní podnik také pětadvacet nových kloubových trolejbusů a dvacet autobusů, které nahradí především starší autobusy CITELIS. Patnáct autobusů bude v městském provedení a pět v příměstské variantě, což mimo jiné znamená vybavení bezpečnostními pásy.

Přibudou také bezbariérové zastávky na Bílé hoře, Bělohorské a Líšeňské. Další plánovanou změnou, na kterou se cestující mohou těšit, je výstava nové čekárny a komerčních prostorů na autobusovém nádraží u Grandu. Práce by zde měly skončit do začátku letní turistické sezóny.

Zdroj: Brněnská drbna

Související články

Byznys

Ve dnech smogové situace budou Brňané jezdit MHD zdarma

Byznys

Aplikace Pubtran informuje o aktuálním zpoždění tramvají i autobusů

Společnost

Nevidomí se snadněji přepraví brněnskými šalinami

Inspirace

Senior bus v Brně si klienti oblíbili. Od ledna přibude další vůz

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Kriticky ohrožení ptáci zahnízdili na moravských mokřadech

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura