Brňané se můžou těšit na desítky nových šalin i čekárnu na autobusovém nádraží u Grandu

Zdroj fotografie: Pexels

Dopravní podnik města Brna se v příštím roce chystá masivně investovat. Cestující se tak můžou těšit na desítky nových tramvají, trolejbusů i autobusů, elektrické informační tabule na každé zastávce nebo novou čekárnu na autobusovém nádraží u Grandu.

Jedním z nejzásadnějších projektů budoucích let je dokončení více než desetiletého programu šalin Vario a následné navázání projektu Tramvaj pro Brno. Během něho dopravní podnik vymění posledních čtyřicet dva tramvají typu K2 ze sedmdesátých a osmdesátých let za nové. Půjde o nízkopodlažní a klimatizované vozy typu EVO, technici dopravního podniku je smontují přímo v dílnách DPMB. Kromě tramvají nakoupí dopravní podnik také pětadvacet nových kloubových trolejbusů a dvacet autobusů, které nahradí především starší autobusy CITELIS. Patnáct autobusů bude v městském provedení a pět v příměstské variantě, což mimo jiné znamená vybavení bezpečnostními pásy.

Přibudou také bezbariérové zastávky na Bílé hoře, Bělohorské a Líšeňské. Další plánovanou změnou, na kterou se cestující mohou těšit, je výstava nové čekárny a komerčních prostorů na autobusovém nádraží u Grandu. Práce by zde měly skončit do začátku letní turistické sezóny.

Zdroj: Brněnská drbna

Autor článku

Anna Silná