Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Brňané najdou na hřbitovech QR kódy. Dozví se o slavných zesnulých

Zdroj fotografie: hrbitovybrno.cz

Blížící se Dušičky stejně jako každý rok přivedou na české hřbitovy velký počet osob. Obyvatelé Brna se letos budou moci dozvědět zajímavé informace o zde pohřbených významných osobnostech. Správa hřbitovů města Brna a tvůrci Encyklopedie dějin města Brna umístili ke hrobům QR kódy, které si budou moci načít návštěvníci pomocí chytrého telefonu a přečíst si tak o životě pohřbeného.

QR kódy mohou Brňané najít u 171 čestných hrobů, například u hrobu Bohuslava Fuchse, Leoše Janáčka nebo Gregora Johanna Mendela. „K čestným hrobům jsme nainstalovali cedulky s QR kódy. Návštěvník je snadno najde prostřednictvím mapové aplikace, chytrým zařízením načte kód a následně se mu otevře stránka se životopisem na Encyklopedii dějin města Brna. Uvidíme, jak se nápad ujme. Rádi bychom jej rozšířili i o další osobnosti, jejichž hroby nejsou prohlášené za čestné,“ řekl Petr Hladík, první náměstek primátorky města.

Čestné hroby se nacházejí na celkem 11 brněnských hřbitovech, včetně toho ústředního. „Brněnský ústřední hřbitov je největší v naší zemi a je na něm pochovaná řada významných a slavných osobností. Vzhledem k velikosti hřbitova však ne každý ví, kde se jednotlivé hroby nacházejí. K tomuto slouží aplikace města,“ doplnila ředitelka Správy hřbitovů města Brna Alena Říhová.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci představili nový způsob testování na koronavirus

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

Inspirativní rozhovor

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Přečtěte si rozhovor s novinářkou, dokumentaristkou a matkou v jedné osobě, Silvou Dymákovou.