Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Britský král napsal knihu pro děti. Zabývá se klimatickou změnou

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Panovníci nemají na starosti jen vládnutí, ale jejich chování má značný dopad na jejich zemi. Britský král Karel III. si je toho dobře vědom, rozhodl se proto napsat knihu pro děti. V ní zpracovává téma klimatické změny, uvedl server BBC News a Radio Wave.

Britský panovník chce prostřednictvím knihy „Climate Change“ téma zpřístupnit i té nejmladší generaci, kterou zároveň oceňuje za to, že vůči klimatu planety není netečná a aktivně se na toto téma snaží upozorňovat. „Úsilí dětí zdůraznilo, jak důležité je starat se o to, jaký bude život v budoucnosti, z toho plyne poučení pro nás všechny,“ uvedl současný britský panovník. Klimatická změna přitom není lhostejná ani jemu, tématem se zabývá dlouhodobě. Již v minulosti se stal autorem doslovů nebo úvodních slov k několika knihám, které se klimatickou krizí zabývají. Zároveň se také snaží aktivně otevírat debatu o tomto tématu.

Na vzniku knihy se britský panovník podílel spolu s britským ekologem a aktivistou Tonym Juniperem.„Myslím, že byl zasažen energií a nadšením, které mladí lidé v těchto tématech projevují, a chtěl jim dát do rukou něco, co by se týkalo základních faktů a čísel, základních myšlenek. Navíc také s jeho osobním poselstvím,“ uvedl Juniper ke vzniku knihy, která je určená dětem ve věku od 7 do 11 let.

Související články

Zaručeně zlepší den

Japonsko plánuje zvýšení věkové hranice pro pohlavní styk. Nebude už legální od 13 let

Snaží se mimozemšťané navázat kontakt? Vědci zachytili záhadné rádiové signály

Domorodé brazilské ženy úspěšně bojují proti genderově podmíněnému násilí

Nepracujte příliš, vyzývá indická firma své zaměstnance a hlídá, aby odpočívali

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak na zdravá střeva? Kniha, která poradí a zároveň inspiruje recepty

Inspirace z knihovny: Jak na zdravá střeva? Kniha, která poradí a zároveň inspiruje recepty

Termín mikrobiom je čím dál častěji skloňovaný lékaři, vědci a lidmi, kteří se věnují alternativní…