Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Britského chlapce vyléčili v pražské nemocnici, nyní se vrací domů

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Podle informací britského listu The Guardian se šestiletý chlapec Ashya King brzy naplno vrátí do školy i do běžného života.

Malý Brit se v České republice od předminulého roku léčil s mozkovým nádorem a využil tak protonové léčby, kterou jako jedny z mála nabízí právě české nemocnice. Podle posledních zpráv je zřejmé, že léčba pomohla, a chlapec se i s rodinou vrátí v nejbližších dnech do svého domácího prostředí.

Šestiletému chlapci z Velké Británie bylo v roce 2014 diagnostikováno nádorové onemocnění mozku a Ashya King byl několikrát operován. Po operacích ale britští lékaři rodičům chlapce řekli, že pro něj už více udělat nemohou. Rodiče tak hledali pomoc i v jiných státech, než je Velká Británie, a vybrali si nakonec české nemocnice a lékaře. Kvůli drahé léčbě v protonovém centru v Praze museli prodat rekreační dům ve Španělsku, ale investice se nakonec vyplatila.

Ashya King se v současné době doléčuje a podle informací od jeho rodičů se už brzy opět zapojí do školní docházky. „Pár problémů tu stále je – nemá sílu v nohou a mluví ještě trochu nepřirozeně, ale je to bojovník. Nevzdává to a je připraven zkusit cokoliv,“ vysvětlil pro The Guardian chlapcův otec Brett King.

Související články

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak vyzrát na virus? Češi vyvinuli první nanovlákenný respirátor FFP3 na světě

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.