Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Britského chlapce vyléčili v pražské nemocnici, nyní se vrací domů

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Podle informací britského listu The Guardian se šestiletý chlapec Ashya King brzy naplno vrátí do školy i do běžného života.

Malý Brit se v České republice od předminulého roku léčil s mozkovým nádorem a využil tak protonové léčby, kterou jako jedny z mála nabízí právě české nemocnice. Podle posledních zpráv je zřejmé, že léčba pomohla, a chlapec se i s rodinou vrátí v nejbližších dnech do svého domácího prostředí.

Šestiletému chlapci z Velké Británie bylo v roce 2014 diagnostikováno nádorové onemocnění mozku a Ashya King byl několikrát operován. Po operacích ale britští lékaři rodičům chlapce řekli, že pro něj už více udělat nemohou. Rodiče tak hledali pomoc i v jiných státech, než je Velká Británie, a vybrali si nakonec české nemocnice a lékaře. Kvůli drahé léčbě v protonovém centru v Praze museli prodat rekreační dům ve Španělsku, ale investice se nakonec vyplatila.

Ashya King se v současné době doléčuje a podle informací od jeho rodičů se už brzy opět zapojí do školní docházky. „Pár problémů tu stále je – nemá sílu v nohou a mluví ještě trochu nepřirozeně, ale je to bojovník. Nevzdává to a je připraven zkusit cokoliv,“ vysvětlil pro The Guardian chlapcův otec Brett King.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vykouzlete si doma francouzskou atmosféru. Postavte si metr a půl vysokou Eiffelovu věž z kostek

Ve Francii chodí místo čerta s Mikulášem řezník. Poznejte tradice v zahraničí

Nejunikátnější pohled na Český Krumlov je z Křížové hory, říká Laskavec Dalibor Uhlíř

Vědci našli dvě galaxie ukryté na okraji času i prostoru

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty. Tereza Ramba promlouvá do duše všem Dobrodruhům

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty. Tereza Ramba promlouvá do duše všem Dobrodruhům

Láska je. Věta, která vystihuje životy nás všech. Protože láska je všechno, jak by řekla Tereza…