Benzín zadarmo? V rámci Světového dne benzínu ano!

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Na 4. dubna letos poprvé připadne Světový den benzínu. V rámci něj bude možné natankovat benzín zcela zdarma.

Světový den životního prostředí, rodičů, mléka, dárců krve, polibku, vegetariánství, toalet nebo velmi optimisticky vyznívající Světový den štěstí, to je jen malý výčet několika mezinárodně uznávaných dnů, z nichž každý má svoje pevné, neměnné datum. Letos poprvé plejádu těchto dnů doplní nový, dle odborníků veřejností s nadšením přijatý, Světový den benzínu. Jeho datum bude pravidelně připadat na 4. dubna, což je v letošním roce pondělí.

Zbystřit by měli zejména majitelé motorových vozidel – nebude se totiž jednat o formální připomínku důležitosti benzínu pro 21. století, vydávání suchopárných pojednání nebo nezáživné projevy politiků. V tento den bude benzín u všech čerpacích stanic bez ohledu na provozovatele či majitele pro všechny zadarmo!

Ze strany veřejnosti se očekává mimořádný zájem, benzínové pumpy se proto výjimečně domluvily na jednotné otevírací době, a to od půlnoci do půlnoci daného dne. Tankovat bude možné vždy plnou nádrž daného vozidla, přičemž každý motorista si ještě bude moci s sebou odnést jeden vlastní, maximálně pětilitrový kanystr paliva. Z organizačních důvodů je potřeba zdůraznit, že byl vytvořen jednotný registrační systém SPZ, dostupný všem majitelům benzínových pump, ve kterém bude obsluha čerpací stanice evidovat, které vozidlo již benzín zdarma získalo. Jinými slovy jedno vozidlo bude možné zdarma natankovat pouze jednou, což je nakonec i tak více než velkorysá nabídka.

Krásný 1. apríl 🙂