Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Během dovolené se o své kytky nemusíte bát. Pošlete je do hotelu pro pokojovky

Ilustrační foto: Freepik

Odjíždíte na dovolenou vždy s obavami, co se během pobytu mimo domov stane s vašimi pokojovkami? V Londýně přišli s originálním řešením. Společnost Patch otevřela v severní části města speciální „plant hotel“, kde rostlinky dostanou tu nejlepší péči.

Zájem lidí o pěstování nejrůznějších pokojových rostlin v poslední době stoupá. Také pandemie koronaviru posílila chuť pouštět se do domácího zahradničení. Není tak divu, že lidé nechtějí nechat svou námahu kvůli dovolené přijít nazmar. „Není nic horšího, než když se vrátíte z dovolené k rostlinnému hřbitovu. Chtěli jsme nabídnout pomocnou ruku neustále se zvyšujícímu počtu majitelů pokojovek,“ cituje server wave.rozhlas Freddieho Blacketta, ředitele společnosti Patch, která hotel provozuje.

Bojíte se, že během dovolené přijdete o svou bylinkovou zahrádku? Dejte ji do hotelu. Ilustrační foto: Pixabay

Hotel funguje podobně jako běžná ubytovací zařízení. Neubytovává ale lidi, nýbrž květiny. Majitel zarezervuje na potřebný termín svým kvítkům místo a personál se o ně postará. Pokojovky se mohou „ubytovat“ v přítmí nebo na místě s přímým světlem a těšit se mohou i na pravidelnou veganskou stravu. V nabídce hotelu jsou také lázeňské služby v podobě ručního vlhčení nebo důkladného máčení.

Zdroj: wave.rozhlas.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Pátky bez masa: Katolická tradice by mohla snížit globální emise uhlíku, zjistila studie

Zapomenout na bývalého partnera jednou provždy? Pomůže pilulka

Nechte se očarovat – brouk, který vypadá jako orchidej

Úspěch českých lékařů. Provedli mezinárodní transplantaci ostrůvků slinivky

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Víte, jak správně skladovat konkrétní potraviny? Jak zužitkovat suroviny do posledního kousku? Nebo…