Apple chystá speciální sadu smajlíků pro handicapované

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Unicode.org

Po zavedení genderově a rasově vyvážených emoji smajlíků přichází společnost Apple s další novinkou. Svým uživatelům chce nabídnout smajlíky reprezentující nejrůznější typy postižení. Je tedy možné, že v budoucnu budou do systému zavedeny emoji lidí na vozíčku, naslouchátek nebo i vodicích psů.

Společnost Apple poslala svůj návrh smajlíku ke schválení konsorciu Unicode. Pokud Unicode novinku schválí, bude jen otázkou času, kdy se emoji v systému objeví. „Emoji jsou univerzální jazyk a mocný nástroj komunikace, stejně jako forma sebevyjádření. Můžou být použity nejen pro vyjádření osobní zkušenosti jedince, ale i jako výraz podpory pro blízké osoby,“ uvádí Apple v žádosti o zavedení smajlíků.

Sada obsahuje celkem třináct nových smajlíků. „Tento nový set emoji, který navrhujeme, má za cíl poskytnout širší škálu možností reprezentace osobám se zdravotním postižením. Nejedná se o úplný seznam všech možných zobrazení postižení, ale o výchozí bod pro rozvoj rozmanitosti ve vesmíru emoji,“ dodává Apple.

Související články

Zaručeně zlepší den

Krása neznamená dokonalost. Projekt Tělo s příběhem boří tabu a ukazuje ženy různých tvarů

Jak učinit děti spokojené a šťastné? Vědci přišli s novým poznatkem

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.