Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Apple chystá speciální sadu smajlíků pro handicapované

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Unicode.org

Po zavedení genderově a rasově vyvážených emoji smajlíků přichází společnost Apple s další novinkou. Svým uživatelům chce nabídnout smajlíky reprezentující nejrůznější typy postižení. Je tedy možné, že v budoucnu budou do systému zavedeny emoji lidí na vozíčku, naslouchátek nebo i vodicích psů.

Společnost Apple poslala svůj návrh smajlíku ke schválení konsorciu Unicode. Pokud Unicode novinku schválí, bude jen otázkou času, kdy se emoji v systému objeví. „Emoji jsou univerzální jazyk a mocný nástroj komunikace, stejně jako forma sebevyjádření. Můžou být použity nejen pro vyjádření osobní zkušenosti jedince, ale i jako výraz podpory pro blízké osoby,“ uvádí Apple v žádosti o zavedení smajlíků.

Sada obsahuje celkem třináct nových smajlíků. „Tento nový set emoji, který navrhujeme, má za cíl poskytnout širší škálu možností reprezentace osobám se zdravotním postižením. Nejedná se o úplný seznam všech možných zobrazení postižení, ale o výchozí bod pro rozvoj rozmanitosti ve vesmíru emoji,“ dodává Apple.

Související články

Zaručeně zlepší den

Keňská inženýrka vyrábí z plastového odpadu cihly pětkrát pevnější než beton

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu