Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Aplikace včelařům umožňuje sledovat, co se děje v jejich úlech

Zdroj fotografie: PIxabay.com

Včely jsou pro nás důležité nejen kvůli oblíbenému medu, ale zejména kvůli opylování. V posledních letech se však celosvětově potýkáme s jejich značným úbytkem. Projekt Forsage přichází s novinkou, která by mohla včelkám pomoci. Jedná se o jejich vzdálený monitoring. Díky němu včelaři zjistí, co přesně jejich svěřenkyně potřebují.

Speciální senzory umístěné do včelích úlů sbírají data a odesílají je do webové aplikace. Včelař díky tomu může snadno zjistit, jak se jeho včely aktuálně mají, kolik medu nanosily, nebo zda by bylo vhodné sladkou nadílku vyzvednout. Jednou za týden pak chovatel dostane vyhodnocení posledních sedmi dní společně s komentářem od experta. Kromě toho poskytuje služba také rady začínajícím včelařům.

Projekt Forsage vznikl v listopadu 2017. Od té doby uspěl už v několika soutěžích. Mimo jiné získal ocenění v akceleračním programu Climate Challenge, ve kterém se utkalo šest různých ekologických projektů. Nápad pomoci včelařům obstál a iniciativa obdržela finanční podporu 150 tisíc korun.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vládní novinky: vyšší přídavky na děti a příspěvek na bydlení už i pro střední třídu

Teprve 22letý student vymyslel čip s názvem Z2

Budou houbičky léčit deprese? Vědci hledají dobrovolníky do studie

Vykouzlete si doma francouzskou atmosféru. Postavte si metr a půl vysokou Eiffelovu věž z kostek

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Cvičit jógu je stále více moderní a trendy. Záda vám zajisté poděkují, pokud cviky provádíte…