Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Aplikace Kam s ním? pomáhá předcházet černým skládkám

Zdroj fotografií: FB projektu, Freepik

Staré pneumatiky, elektroodpad či nevyužitá léčiva do směsného odpadu prostě nepatří. Kam ale s nimi? S tím umí poradit aplikace, která vás nasměruje na nejbližší sběrné místo ve vašem okolí.

Projekt Kam s ním? vznikl na začátku letošního roku pod záštitou známé iniciativy Ukliďme Česko. Ta koordinuje dobrovolnické úklidové akce po celé České republice. Aplikace s interaktivní mapou usnadní nalezení místa, kde je možné legálně odložit nepotřebné věci a odpady různého druhu. Je tak jakousi preventivní nástavbou celé úklidové iniciativy – nabízí totiž způsob, jak hromadění odpadu na nežádoucích místech rovnou předcházet.

„Věřím, že se nám tímto projektem podaří omezit množství odpadu, který končí mimo systém zpětného odběru, respektive na skládkách, ve spalovnách, v nejhorším případě na černých skládkách v přírodě,“ říká Miroslav Kubásek, zakladatel iniciativy Ukliďme Česko.

Pro snadnou orientaci je neustále se rozrůstající databáze odběrných míst rozčleněna do jednotlivých kategorií, jako jsou například baterie, světelné zdroje, elektroodpad, kovy, auto/moto/pneu, léčiva, bioodpad a další. Aplikace je dostupná jak v mobilní (pro Android i iOS), tak webové verzi, přičemž jsou obě zcela zdarma.

Související články

Zaručeně zlepší den

Teleskop Jamese Webba umožnil detailní výzkum atmosféry exoplanety mimo solární systém

Některá zvířata mají podobné zlozvyky jako lidé. Třeba dloubání se v nose

S kočkou se můžete dorozumívat přivřením očí

Nový druh pteosaura objevili výzkumníci na pobřeží Angoly

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Lákala vás někdy představa, že si prostě sbalíte batoh a vyrazíte na druhý konec světa? Autorka…