Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Aplikace Alpaka motivuje k nákupu udržitelné módy

Zdroj fotografií: Steffi Černá

Nová aplikace se snaží uživatelům přiblížit přidanou hodnotu tzv. slow fashion a odradit je od nadbytečných nákupů nekvalitních kousků spojených s vykořisťováním levných pracovních sil a zátěží pro životní prostředí.

Koncept udržitelné módy si získává stále více příznivců. Jeho převedení do praxe však pro některé zůstává oříškem. Nová aplikace Alpaka vám pomůže s čistkou vaší garderoby a životnost jednotlivých kousků převede do názorné podoby. Cílem zakladatelky Steffi Černé je podpořit myšlenku tzv. slow fashion. Tedy snížit nadprodukci oblečení úzce spjatou se špatnými podmínkami pracovníků, nízkou kvalitou oděvů i obsahem toxických látek, které zamořují životní prostředí.

Jak aplikace funguje? Oblečení vyfotíte a zadáte vstupní údaje, jako je cena a přibližný počet nošení. Aplikace následně vypočítá CPW neboli cenu za jedno nošení. Při každém dalším využití takto zaevidovaného kousku už mu jen v aplikaci jednoduše přikliknete jedno nošení navíc. Snadno tak můžete sledovat, jak se vám jednotlivé nákupy vyplatily. V aplikaci také můžete najít vašemu nenošenému oblečení nového majitele nebo využít nápovědu v podobě databáze udržitelných značek a místních designerů ve vašem okolí.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory

Opatrujte své duševní zdraví. Odborníci radí, jak o sebe pečovat v době epidemie