Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Anglie věnovala 46 milionů liber na zničení nášlapných min ve světě

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: maginternational.org

Anglická vláda se rozhodla bojovat s výskytem nášlapných min v terénu. Na jejich likvidaci uvolnila ze svého rozpočtu 46 milionů liber (přibližně 1,3 miliardy korun). Podle předpokladů Oddělení pro mezinárodní rozvoj Velké Británie z toho bude mít užitek více než 800 tisíc lidí, kteří žijí v zemích zasažených konfliktem.

Projekt zaštítí čtyři organizace. Svou činností nejenže zachrání životy, ale podpoří i ekonomický rozvoj ve formě místního rozvoje i vzniku nových pracovních míst. „V dnešní době je jeden člověk za hodinu zabit či zraněn nášlapnou minou či nevybuchlou bombou. Polovina z trpících jsou děti,“ uvedla ředitelka mezinárodní humanitární organizace MAG Jane Cocking. „Peníze nám pomohou zbavit se min v oblastech, které byly zasaženy válečným konfliktem. Díky tomu může být část země navrácena místním obyvatelům, čímž se zvýší kvalita jejich života a bezpečný přístup ke vzdělávání a lékařské pomoci.“

Z peněz bude podpořeno několik projektů – likvidace nášlapných min a osvěta týkající se rizik výskytu min. Odborníci budou zasahovat především v Angole, Kambodži, Somálsku, Zimbabwe, Myanmaru, Jižním Súdánu, Laosu a Vietnamu. Během tří let tak podle plánu z plochy o rozloze 150 čtverečních kilometrů zmizí veškeré miny. Zasadí se o to především čtyři organizace – mezinárodní humanitární organizace MAG, nadace Halo, norská organizace Pomoc lidem a Ženevské mezinárodní centrum pro humanitární odminování.

Zdroj: maginternational.org

Související články

Zaručeně zlepší den

Jaká kariéra je ta pravá ořechová? Poradce může nasměrovat mladé lidi k povolání snů

Ať jsou naše děti zdravé. Známe jednoduché kroky ke snížení znečištění ovzduší ve školách

Starat se o dítě se složitou minulostí je možné, ale vyžaduje to mnoho lásky a pevné postoje, říká Jana Vařechová Holoubková

Jak obyčejné české holky prorazily v profesionálním světě ženského hokeje

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem

Inspirace z knihovny: Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem

Putovat světem a životem doslova hlemýždím tempem nemusí být nutně na škodu. Zvolnit v dnešní…