Angličanova instalatérská společnost pomáhá seniorům zdarma

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: depher.co.uk

Pro staršího člověka nebo osobu s handicapem může i taková relativní malichernost jako účet za opravu kotle znamenat vážné potíže. Aby se proto tito lidé nedostávali do bezvýchodné situace, vznikla v anglickém Burnley firma, která jim podobné služby zajišťuje s velkou slevou nebo zdarma.

Senioři a handicapovaní. Lidé, kteří mají leckdy hluboko do kapsy a navíc jsou zranitelnější, a proto snadnější obětí pro případné podvodníky. Právě o jedné takové situaci se před lety dozvěděl James Anderson a přesně to se stalo spouštěčem pro založení jeho vlastní instalatérské společnosti – takové, která bude lidem naopak pomáhat.

Anderson se společností Dopher má ve svém portfoliu běžné instalatérské práce jako zapojení sporáku nebo opravu topení. Zákazníkům nabízí prvotřídní servis za nízké náklady – běžně poskytuje zhruba třetinovou slevu, nezřídka také službu vykoná úplně zadarmo. Vždy záleží na tom, kolik peněz je k dispozici na účtu, kam přispívají jednotliví dárci. Své služby už za dva roky fungování firma poskytla více než 2300 seniorů a handicapovaných.

Související články

Zaručeně zlepší den

Konec bytové krize? Praha našla způsob, jak lidem zajistit dostupné bydlení

Překrytí nenávistného tetování zdarma. Američtí tatéři dávají lidem možnost nápravy

Češi vynalezli revoluční technologii na zpracování odpadu

Vypadá jako bedla, u jídla si na ní ale nepochutnáte. Mykologové v Česku našli vzácnou houbu

Inspirativní rozhovor

Jana Leitnerová

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou skupiny Dobro v době korony.

Jana Leitnerová