Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Američtí policisté místo sázení pokut rozdávali stodolarovky

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Policejní kontrola, která vám místo pokuty daruje peníze. Sci-fi, nebo realita? I to se vám mohlo přihodit, pokud jste se v předvánočním čase projížděli po silnici v oblasti Monroe v USA.

James King mířil v prosinci na fyzioterapii kvůli poraněným zádům, když ho náhle zastavil policejní vůz. Automaticky si začal chystat doklady, když tu se k němu naklonil jeden z policistů a řekl: „Dnes bychom chtěli šířit trochu radosti v naší společnosti, a tak bychom vám rádi dali toto.“ Po tomto prohlášení podal policista překvapenému muži stodolarovou bankovku.

„Děkuji,“ řekl s širokým úsměvem James King a potřásl si rukou s policistou Campfieldem. „Použiji peníze na vánoční dárek pro svou malou dcerku,“ dodal muž, kterému se ulevilo, že neudělal žádný přestupek. Rozloučil se s policisty a pokračoval v jízdě dál do nedalekého rehabilitačního střediska a celou cestu si pobrukoval.

Stodolarové bankovky rozdávali policisté díky neznámému dobrodinci, který předal šerifovi Johnovi Cary Bittickovi v oblasti Monroe v USA 54 stodolarových bankovek. Chtěl, aby je rozdali náhodně vytipovaným lidem, kteří vypadali, že by je mohli využít k něčemu dobrému. Některé z nich dojali policisté k slzám. Dobrodinec zvolit tento způsob darování peněz, protože doufal, že tím sníží napětí mezi policií a veřejností.

Zdroj: macon.com

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.