Američtí policisté místo sázení pokut rozdávali stodolarovky

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Policejní kontrola, která vám místo pokuty daruje peníze. Sci-fi, nebo realita? I to se vám mohlo přihodit, pokud jste se v předvánočním čase projížděli po silnici v oblasti Monroe v USA.

James King mířil v prosinci na fyzioterapii kvůli poraněným zádům, když ho náhle zastavil policejní vůz. Automaticky si začal chystat doklady, když tu se k němu naklonil jeden z policistů a řekl: „Dnes bychom chtěli šířit trochu radosti v naší společnosti, a tak bychom vám rádi dali toto.“ Po tomto prohlášení podal policista překvapenému muži stodolarovou bankovku.

„Děkuji,” řekl s širokým úsměvem James King a potřásl si rukou s policistou Campfieldem. „Použiji peníze na vánoční dárek pro svou malou dcerku,” dodal muž, kterému se ulevilo, že neudělal žádný přestupek. Rozloučil se s policisty a pokračoval v jízdě dál do nedalekého rehabilitačního střediska a celou cestu si pobrukoval.

Stodolarové bankovky rozdávali policisté díky neznámému dobrodinci, který předal šerifovi Johnovi Cary Bittickovi v oblasti Monroe v USA 54 stodolarových bankovek. Chtěl, aby je rozdali náhodně vytipovaným lidem, kteří vypadali, že by je mohli využít k něčemu dobrému. Některé z nich dojali policisté k slzám. Dobrodinec zvolit tento způsob darování peněz, protože doufal, že tím sníží napětí mezi policií a veřejností.

Zdroj: macon.com

Autor článku