Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Americká agentura vybuduje digitální dvojče zemské atmosféry s umělou inteligencí

Ilustrační foto: Pixabay

Americká státní agentura National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) chce změnit způsob předpovědi počasí, a použije k tomu umělou inteligenci. Cílem je, aby data vypadala více jako 3D vizuál, a tak požádali o pomoc leteckou společnost Lockheed Martin se sídlem v Coloradu, píše server Interesting Engineering.

Výzkumná pracovnice Lynn Montgomery přirovnala nový projekt k známému produktu Google Earth s tím, že všechna učiněná pozorování budou v reálném čase. „Naším cílem je sloučit všechna data do jednoho měření, které bude poskytovat předpověď počasí,“ uvedla.

Nový model se bude jmenovat NOAA Earth Observing Digital Twin a bude dvojčetem atmosférického modelu založeného na digitálním prostředí. Data získaná z tohoto modelu se budou vkládat do modelu předpovědi počasí.

Ilustrační foto: Pixabay

Použití pokročilých algoritmů umělé inteligence

Díky použití pokročilých algoritmů umělé inteligence a spolupráci s výpočetní společností Nvidia budou vědci schopni shromažďovat a spojovat velké množství dat o počasí.

A právě získaná data budou následně převedena do výpočetního formátu zvaného Universal Scene Description (USD), který společnost Pixar používá k vytváření svých 3D vizuálů.

Konečným výsledkem bude systém, který meteorologům poskytne jedinečný pohled na zemskou atmosféru. Ale to není všechno. Umělá inteligence bude také schopna rozpoznat vzory v datech a označit anomálie.

Kombinace technologie AI Lockheed Martin s Nvidia Omniverse poskytne výzkumníkům NOAA výkonný systém pro zlepšení předpovědí počasí v globálním měřítku.

Zdroj: Interesting Engineering

Související články

Zaručeně zlepší den

Očista těla funguje a doporučil bych ji každému říká zakladatel čajů Detoxito

Švédská společnost představuje první airbagové džíny na světě

Nepracujte příliš, vyzývá indická firma své zaměstnance a hlídá, aby odpočívali

Nejstarší hebrejská bible zamíří do dražby

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…