Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Americká agentura vybuduje digitální dvojče zemské atmosféry s umělou inteligencí

Ilustrační foto: Pixabay

Americká státní agentura National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) chce změnit způsob předpovědi počasí, a použije k tomu umělou inteligenci. Cílem je, aby data vypadala více jako 3D vizuál, a tak požádali o pomoc leteckou společnost Lockheed Martin se sídlem v Coloradu, píše server Interesting Engineering.

Výzkumná pracovnice Lynn Montgomery přirovnala nový projekt k známému produktu Google Earth s tím, že všechna učiněná pozorování budou v reálném čase. „Naším cílem je sloučit všechna data do jednoho měření, které bude poskytovat předpověď počasí,“ uvedla.

Nový model se bude jmenovat NOAA Earth Observing Digital Twin a bude dvojčetem atmosférického modelu založeného na digitálním prostředí. Data získaná z tohoto modelu se budou vkládat do modelu předpovědi počasí.

Ilustrační foto: Pixabay

Použití pokročilých algoritmů umělé inteligence

Díky použití pokročilých algoritmů umělé inteligence a spolupráci s výpočetní společností Nvidia budou vědci schopni shromažďovat a spojovat velké množství dat o počasí.

A právě získaná data budou následně převedena do výpočetního formátu zvaného Universal Scene Description (USD), který společnost Pixar používá k vytváření svých 3D vizuálů.

Konečným výsledkem bude systém, který meteorologům poskytne jedinečný pohled na zemskou atmosféru. Ale to není všechno. Umělá inteligence bude také schopna rozpoznat vzory v datech a označit anomálie.

Kombinace technologie AI Lockheed Martin s Nvidia Omniverse poskytne výzkumníkům NOAA výkonný systém pro zlepšení předpovědí počasí v globálním měřítku.

Zdroj: Interesting Engineering

Související články

Zaručeně zlepší den

Češi stále častěji pěstují vlastní zeleninu na zahrádkách

Čeští vědci potvrdili novou formu magnetismu

Praha je čtvrtým nejbohatším místem v EU

Google snímá z vesmíru úniky ropy a zemního plynu

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Potřebujete rozvinout svou kreativitu a baví vás hrát si se slovy? Pak je Kreativní zápisník od…