Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Američanka založila aplikaci, která pomáhá najít přátele lidem s handicapem

Ilustrační fotografie. Zdroj: Pexels

Každý má právo na přátelství. Ne každý má však možnost ho navázat. Nová aplikace Making Authentic Friendships pomáhá najít si kamarády ve svém okolí autistům i dalším lidem s handicapem, kteří se cítí osamělí.

Juliana se svým bratrem Michaelem. Zdroj: Facebook Make Authentic Friendships

Uživatelé starší třinácti let jednoduše zadají do aplikace věk, lokalitu, diagnózu a své zájmy. Aplikace jim pak podle těchto kritérií nabídne mapu lidí, se kterými mají něco společného. Uživatelé pak spolu mohou navázat kontakt v chatovacím okně, nebo si rovnou naplánovat setkání.

Aplikace má velmi intuitivní prostředí tak, aby její ovládání zvládl každý. Zdroj: Making Authentic Friendships

Aplikaci založila Američanka Juliana Fetherman s cílem zlepšit život lidem s autismem a dalšími handicapy. K projektu ji inspiroval její mladší bratr Michael, který trpí autismem a ADHD. „Kvůli nedostatku sociálních schopností je velmi osamělý, nedokáže si najít přátele,“ uvedla na webu aplikace Juliana. Pomoci zdravotně postiženým chce zasvětit svůj život.

Související články

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

V USA přišli s unikátním chodítkem. Pomůže starším lidem s chůzí i rovnováhou

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.