Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Američanka dostala měsíc před svatbou kopačky, poté procestovala svět

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Všechno zlé je k něčemu dobré. To potvrzuje příběh Američanky, která dostala nečekaně krátce před svatbou kopačky. Místo aby se z toho hroutila, přijala, co ji osud přichystal, a vytěžila z toho maximum.

Přípravy na svatbu byly v plném proudu a Katy se chystala na to, že už za pár týdnů z ní bude nevěsta. O to překvapivější byl krok jejího partnera, který se s ní právě v té době rozešel. „Dostat košem není nic hezkého, a když jste odkopnutá nevěsta měsíc před svým velkým dnem, je to ještě horší,“ přiznává na svém blogu Američanka.

Pocit zlomeného srdce a životní ztráty přiměl Katy udělat velké rozhodnutí. Skončila v práci, prodala téměř vše, co měla, a zbytek nacpala do velkého kufru. Aniž by měla jakékoliv plány či představu o své budoucnosti, vydala se na cestu.

Od té chvíle uplynuly už téměř čtyři roky. Katy, které je dnes třicet, za tu dobru procestovala spoustu zemí. Byla v Indii, v Brazílii, v Nepálu, potápěla se ve Francii, vylezla na sopku v Chile. Domů se zatím nevrátila. Aby si vzpomínky na své zážitky uchovala a mohla je snadno zprostředkovat přátelům i rodině, začala o nich psát blog.

Ten si rychle našel pozornost tisíců čtenářů z celého světa. Před několika měsíci navíc Katy dostala nabídku napsat o svých cestách knihu, což byl její dětský sen. Samozřejmě neodmítla.
„Myslím, že se věci dějí z jistého důvodu, alespoň dokud říkáte příležitostem ano. Takže místo abych se trápila tím, co by mohlo být, rozhodla jsem se popadnout svět, udělat životní změny a být šťastná,“ shrnuje na svém blogu Katy, která si aktuálně užívá krásy Filipín a zároveň ji před pár dny vyšla její prvotina. „Doufám, že jsem důkazem, že i z mizerných situací může vzejít něco dobrého a úžasného,“ píše.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tyto „molekulární vrtačky“ zabíjejí rakovinné buňky a bakterie odolné vůči antibiotikům

98 milionů let stará fosilie dinosaura byla objevena v Egyptě

Dinosauři měli taky pupík. Dokazují to nalezené fosílie

Chcete mít po práci čas i na sebe a svoji rodinu? Zkuste život v těchto světových městech

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

I dospělí potřebují čas od času pohádky, které je pohladí po srdci. Držitelka Nobelovy ceny za…