Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Američanka dostala měsíc před svatbou kopačky, poté procestovala svět

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Všechno zlé je k něčemu dobré. To potvrzuje příběh Američanky, která dostala nečekaně krátce před svatbou kopačky. Místo aby se z toho hroutila, přijala, co ji osud přichystal, a vytěžila z toho maximum.

Přípravy na svatbu byly v plném proudu a Katy se chystala na to, že už za pár týdnů z ní bude nevěsta. O to překvapivější byl krok jejího partnera, který se s ní právě v té době rozešel. „Dostat košem není nic hezkého, a když jste odkopnutá nevěsta měsíc před svým velkým dnem, je to ještě horší,“ přiznává na svém blogu Američanka.

Pocit zlomeného srdce a životní ztráty přiměl Katy udělat velké rozhodnutí. Skončila v práci, prodala téměř vše, co měla, a zbytek nacpala do velkého kufru. Aniž by měla jakékoliv plány či představu o své budoucnosti, vydala se na cestu.

Od té chvíle uplynuly už téměř čtyři roky. Katy, které je dnes třicet, za tu dobru procestovala spoustu zemí. Byla v Indii, v Brazílii, v Nepálu, potápěla se ve Francii, vylezla na sopku v Chile. Domů se zatím nevrátila. Aby si vzpomínky na své zážitky uchovala a mohla je snadno zprostředkovat přátelům i rodině, začala o nich psát blog.

Ten si rychle našel pozornost tisíců čtenářů z celého světa. Před několika měsíci navíc Katy dostala nabídku napsat o svých cestách knihu, což byl její dětský sen. Samozřejmě neodmítla.
„Myslím, že se věci dějí z jistého důvodu, alespoň dokud říkáte příležitostem ano. Takže místo abych se trápila tím, co by mohlo být, rozhodla jsem se popadnout svět, udělat životní změny a být šťastná,“ shrnuje na svém blogu Katy, která si aktuálně užívá krásy Filipín a zároveň ji před pár dny vyšla její prvotina. „Doufám, že jsem důkazem, že i z mizerných situací může vzejít něco dobrého a úžasného,“ píše.

Související články

Ze světa

Pět set sousedů poobědvalo v Americe u jednoho stolu

Společnost

Vzniká aplikace, která má za cíl zmírnit trápení po rozchodu

Z domova

Sousedské vztahy jsou důležité, v Česku vznikají iniciativy na jejich podporu

Společnost

Robot dokáže spojovat lidi a najít lásku

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.