Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Američan vytvořil robota, jenž odpovídá na nežádané reklamní hovory

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Každému člověku občas zavolá na mobil operátor s výhodnou nabídkou, o kterou daná osoba vůbec nemá zájem. Právě pro tuto příležitost vytvořil losangeleský inženýr Roger Anderson robota, který bude na nevyžádané reklamní hovory odpovídat za vás. Podle vynálezce z USA stačí přidat robota do konverzace a poté jen naslouchat tomu, jak cizí hlas poslušně odpovídá na povídání operátora, a to hlavně pomocí hesel „jasně“, „ano?“ nebo „hm“.

Robot se nazývá Jolly Roger Telephone a jeho vynálezce Roger Anderson ho vytvořil jako vtipnou reakci na dlouhé reklamní hovory. Anderson, který pracuje jako telekomunikační poradce pro různé velké společnosti, zkoušel testovat odlišné osobnosti a přístupy, než přišel na ideální hlas a vyjadřování robota. Zjistil například, že nejlepším kandidátem je člověk, který se před chvílí probudil, je trochu podivín a stále opakuje, že má velkou potřebu dát si kávu.

Novinka se ve Spojených státech amerických brzy ujala a během prvních deseti dnů ji vyzkoušelo asi sto tisíc lidí. V nedávné době Anderson založil kampaň na podporu robota na webu Kickstarter a nyní doufá, že vybere na svůj projekt co nejvíce peněz. Telekomunikační poradce by v budoucnosti rád robota rozšířil do mnoha jazyků a vybavil ho více různými hlasy.

Zdroj: ČTK

Související články

Ze světa

Ve Washingtonu uvedou muzikál inspirovaný hrou Karla Čapka

Společnost

Robot dokáže spojovat lidi a najít lásku

Ze světa

Mark Zuckerberg si plánuje sestrojit robotického asistenta s umělou inteligencí

Ze světa

Nový typ robota podobný švábu pomůže při přírodních katastrofách

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.