Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Američan pomáhá lidem bez domova najít jejich rodiny

V roce 2014 vznikl projekt Miracle Message neboli Zázračné zprávy. Zdroj: miraclemessages.org

Rozšířit povědomí o životě lidí na ulici, vyvrátit zažité mýty a budovat porozumění. To je primárním cílem projektu Miracle Message. S použitím moderních technologií a sociálních sítí umožňuje bezdomovcům znovu najít své rodiny a třeba se i vrátit domů.

Kevin měl se svým strýčkem Markem blízký vztah. Mark trpěl schizofrenií a žil třicet let na ulici. Po jeho smrti chtěl Kevin uctít jeho památku a napadlo ho udělat to právě skrze téma bezdomovectví.

Kevin si uvědomil, že řada lidí na ulici má dušení poruchu, je drogové závislá nebo těžce postižená. A že bezdomovci mají stejné problémy jako všichni ostatní – jsou rozvedení, neměli v životě štěstí nebo prostě jen udělali chybu. A stejně jako my i oni mají rodiny a milované lidi, kteří jim chybí. V roce 2014 tak vznikl projekt Miracle Message neboli Zázračné zprávy. Oněmi zprávami jsou krátké video nahrávky od bezdomovců pro jejich milované.

Na jednom z prvních videí se objevil Jeffrey. Kevin video zveřejnil 24. prosince loňského roku. Záhy ho na Kevinovo přání sdílela místní policie, řada lidí ve sdílení pokračovala a během 25 minut byla kontaktována Jennifer – Jeffreyho sestra. Ta se posléze ozvala Kevinovi a natočila pro svého bratra video.

Vlna zájmu a podpory tím ale zdaleka nekončila, byla založena sbírka s názvem Pojďme přivést Jeffreyho domů. Cílová částka byla dva tisíce dolarů, té se dosáhlo za méně než čtyřiadvacet hodin. Celkem se vybralo téměř dvakrát tolik. Za týden se podařilo Jeffreyho najít a za další dva se znovu setkal se svou sestrou. Poprvé po dvaceti letech.

Od té doby projekt umožnil setkání několika dalších bezdomovců s jejich rodinami. Podařilo se mu získat podporu řady partnerů, spolupracuje také s dobrovolníky. Díky tomu si Kevin dal konkrétní cíl – zajistit rovných sto opětovných shledání mezi lidmi bez domova a jejich blízkými.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.