Amy Winehouse, Jimi Hendrix, Kurt Cobain, Jim Morisson. Tito umělci se jako jedni z mnoha dalších nedožili kvůli závislosti či jiným psychickým problémům 28. roku života. Projekt Lost Tapes of the 27 Club proto upozorňuje na problematiku psychického zdraví v hudebním průmyslu.
Pomocí hudebního alba napsaného umělou inteligencí chce organizace Over The Bridge otevřít diskusi o idealizaci psychických nemocí a sebedestruktivního chování v hudebním průmyslu. Album s názvem Drowned in the Sun – Lost Tapes of the 27 Club obsahuje písně, které mohli hudebníci takzvaného Klubu 27 vytvořit, ale nedostali k tomu šanci. Projekt má společnosti ukázat, o co kvůli předčasnému úmrtí těchto osobností přišla. Umělá inteligence totiž nikdy nenahradí skutečnou tvorbu umělců.
Podle Over The Bridge se 71 procent hudebníků někdy setkalo s úzkostmi či panickými atakami. 68 procent pak prožilo nějaký druh depresivní epizody. Organizace proto prostřednictvím workshopů a podpůrných skupin podněcuje umělce k vyhledání odborné pomoci a poskytuje jim bezpečné prostředí k řešení problémů týkajících se psychického zdraví.
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: Jak na zdravá střeva? Kniha, která poradí a zároveň inspiruje recepty
Termín mikrobiom je čím dál častěji skloňovaný lékaři, vědci a lidmi, kteří se věnují alternativní…