Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

„Ajťáci“ vysázeli v Bystřici nad Pernštejnem sto padesát nových stromů

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

V brněnských firmách Kentico a Clevermaps vyznávají filosofii, že za každou chybu, kterou zákazníci v jejich softwaru objeví, musí vysadit do přírody jeden nový strom.

V rámci akce Trees for bugs tak vysadili IT specialisté v Bystřici nad Pernštejnem na začátku října sto padesát nových stromů. Od roku 2009 se tak jedná asi o 1500 stromků, které se díky této filosofii dostaly do českých lesů.

Firma Kentico se výsadbě stromů věnuje již šest let, letos poprvé se k tamním počítačovým odborníkům přidali i IT specialisté z další brněnské firmy Clevermaps. Asi 75 zaměstnanců s rodinami tak vysadilo sto padesát stromů, a to za chyby, kterých se při své práci dopustili. „V každém rozsáhlém softwaru, ačkoli je pečlivě otestovaný, se mohou objevovat chyby. Nechceme je jakkoli zatajovat, naopak se vůči našim zákazníkům snažíme být maximálně transparentní. Proto jsme je už před lety vyzvali, aby nás na každou chybu aktivně upozornili. Náš závazek je pak chybu do sedmi dnů opravit a za každou z nich vysadit strom,“ řekl zakladatel firmy Kentico Petr Palas.

Klienti firem tak mohou mít lepší pocit, že díky hledání chyb mohou vylepšovat nejen firemní produkty, ale také životní prostředí. V Bystřici nad Pernštejnem tak letos přibylo několik desítek javorů, olší, jeřábů, bříz i planých jabloní. Zaměstnanci firem mohou kromě dobrého pocitu aspirovat i na Ceny Via Bona, které každoročně oceňují individuální a firemní dárce za jejich dobročinné úsilí v Česku.

Související články

Zaručeně zlepší den

Moravská měrná jednotka loket se vrátila do Olomouce, je delší než ty ostatní

Bez trestu, z. s. pořádá v Praze již třetí pochod proti bagatelizaci domácího a sexualizovaného násilí

Olomoučtí archeologové objevili v iráckém Kurdistánu šest tisíc let staré pravěké vesnice

Vědci získali DNA starověké ženy z 20 000 let starého přívěsku

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový

Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový

Podle názvu byste si ji mohli splést s příručkou pro péči o zahradu. Tato kniha vám ale spíš poradí…