Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

„Ajťáci“ vysázeli v Bystřici nad Pernštejnem sto padesát nových stromů

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

V brněnských firmách Kentico a Clevermaps vyznávají filosofii, že za každou chybu, kterou zákazníci v jejich softwaru objeví, musí vysadit do přírody jeden nový strom.

V rámci akce Trees for bugs tak vysadili IT specialisté v Bystřici nad Pernštejnem na začátku října sto padesát nových stromů. Od roku 2009 se tak jedná asi o 1500 stromků, které se díky této filosofii dostaly do českých lesů.

Firma Kentico se výsadbě stromů věnuje již šest let, letos poprvé se k tamním počítačovým odborníkům přidali i IT specialisté z další brněnské firmy Clevermaps. Asi 75 zaměstnanců s rodinami tak vysadilo sto padesát stromů, a to za chyby, kterých se při své práci dopustili. „V každém rozsáhlém softwaru, ačkoli je pečlivě otestovaný, se mohou objevovat chyby. Nechceme je jakkoli zatajovat, naopak se vůči našim zákazníkům snažíme být maximálně transparentní. Proto jsme je už před lety vyzvali, aby nás na každou chybu aktivně upozornili. Náš závazek je pak chybu do sedmi dnů opravit a za každou z nich vysadit strom,“ řekl zakladatel firmy Kentico Petr Palas.

Klienti firem tak mohou mít lepší pocit, že díky hledání chyb mohou vylepšovat nejen firemní produkty, ale také životní prostředí. V Bystřici nad Pernštejnem tak letos přibylo několik desítek javorů, olší, jeřábů, bříz i planých jabloní. Zaměstnanci firem mohou kromě dobrého pocitu aspirovat i na Ceny Via Bona, které každoročně oceňují individuální a firemní dárce za jejich dobročinné úsilí v Česku.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.